Uzsākam Rīgas Futbola līgas sezonu ar zaudējumu

Piektdien, 8. novembrī, Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē FK Lielupe uzsāka dalību Rīgas Futbola Līgas pamatturnīrā. Sākums izvērtās ļoti smags – bezierunu zaudējums ar 1:9 komandai Riga Evergrande, kuras sastāvā spēlē vairāki FK Metta dublieru komandas spēlētāji.

Atgādinām, ka izcīnījām vietu čempionāta pamatturnīrā uzvarot savā kvalifikācijas apakšgrupā, pa ceļam pārspējot komandu SNG ar 2:1 (abi vārti komandas kapteiņa Kārļa Villeruša kontā) un FK ODI ar 2:1, kur abus vārtus pēc teicamām standartsituāciju izspēlēm guva Nils Veipāns.

Salīdzinājumā ar kvalifikācijas turnīru, pret Riga Evergrande komandai nevarēja palīdzēt vairāki komandas līderi: Andrejs Aņņenkovs, Vasilijs Kolibas un Jevgenijs Jenats, kā arī komandas kapteinis Kārlis Villerušs devās laukumā īsti vēl neizveseļojoties pēc slimības. Spēli nedaudz aktīvāk iesāka Riga Evergrande futbolisti, kuriem izdevās vairāk kontrolēt bumbu un veidot potenciāli bīstamus momentus pie Lielupes vārtiem, kuros šoreiz spēlēja jaunatnes komandas vārtsargs – Adrians Kaufmanis. Gandrīz visu pirmo puslaiku rezultāts uz tablo rādīja 0:0, taču puslaika izskaņā pretinieki spēja izmantot savu fizisko pārspēku un panāca rezultātu 2:0 Riga Evergrande labā.

Otrais puslaiks iesākās ar līdzīgu spēli, abām komandām veidojot bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem, taču drīz vien pretinieki guva vēl divus vārtus un tika pieņemts lēmums veikt vārtsarga maiņu, vārtos sūtot laukuma spēlētāju Mārtiņu Auziņu. Visai ātri pēc tam izdevās atgūt vienus vārtus – ar lielisku tālsitienu, gandrīz no laukuma centra, vārtus guva itāļu viesspēlētājs Rikardo Paoli. Diemžēl, tie izrādījās vienīgie Lielupes gūtie vārti spēlē, kamēr pretinieki izmantoja paviršības aizsardzībā, un guva vēl 5 bezatbildes vārtus.

Pēc tik neveiksmīga turnīra sākuma atliek tikai izanalizēt savas kļūdas un pēc iespējas ātrāk aizmirst spēli, jo jau trešdien (13. novembrī) tiksimies pret pagājušās sezonas čempioniem Tente komandu.

Kārlis Villerušs (FK Lielupe kapteinis): “Protams, gribējām veiksmīgāk uzsākt sezonu. Šī nebūt nebija tā komanda, kurai mums vajadzētu piekāpties, turklāt ar šādu rezultātu. Jāsaka, ka šī spēle neveiksmīgi iekrita tieši tajā brīdī, kad mums ir daudz traumēto. Andrejs Aņņenkovs nevarēs palīdzēt komandai kādu mēnesi, joprojām nav skaidrs, uz cik ilgu laiku ir izkritis Vasilijs Kolibas, kurš guva ceļgala traumu kvalifikācijas turnīrā, Jevgenijs Jenats un Kristaps Mackovs uz pirmām divām spēlēm, diemžēl, netiek. Arī man bija bažas vai spēšu palīdzēt komandai šovakar. Vispirms arī ceļgala trauma kvalifikācijas turnīrā, bet par laimi diezgan ātri izdevās atgriezties ierindā, taču uzreiz pēc tam – saaukstēšanās. Principā, joprojām esmu apslimis, tas arī bija redzams un ļoti labi jūtams laukumā. Viss tas sakrita ar līgas sākumu. Jāsaka, ka Riga Evergrande futbolisti ir labā fiziskajā kondīcijā, viņi ir gados jauni, ātri, ir iegājuši spēles ritmā, jo vairāki no viņiem spēlē FK Metta komandā Virslīgas dublieru čempionātā, daži SK Super Nova sastāvā jaunatnes čempionātos utt., kamēr mums kādu laiku pat izpalika treniņi, nu un jau minētās problēmas ar sastāvu. Sākums būs visnotaļ grūts. Jo, bez šīs spēles, priekšā mūs vēl gaida spēles ar spēcīgām Tente un FC Kengarags vienībām. Tur būs vistiešākā mūsu rakstura pārbaude.

FK LielupeSpēles statistikaRiga Evergrande
1Vārti9
27Sitieni36
11Sitieni vārtu rāmī21
9Stūri11
0Dzeltenās kartiņas1
0Noraidījumi0

Izmantotie resursi:
Riga Football League Facebook lapa