Nervus kutinošā trillerī tomēr izstājamies no Latvijas kausa

Aizvadītajā nedēļas nogalē Atbildīgas spēles Latvijas kausa izcīņas 1. posma 2. kārtā uzņēmām FK Madona Kvarcs komandu, ar kuru vēl iepriekš nekad nebijām tikušies. Ļoti garā un notikumiem pārbagātā spēlē, kuras pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās ar 2:2, tomēr piekāpāmies pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

Pēc sāpīgi izlaistas uzvaras nedēļu iepriekš 3. līgas čempionātā pret Futbola Parks Academy/LSPA, mūsu komanda bija motivēta izcīnīt uzvaru. Pirms šīs spēles kļuva zināms, ka komandai personīgu apstākļu dēļ nevarēs palīdzēt aizsardzības līderis Rikardo Paoli. Toties FK Lielupe rindās debitēja Dāvis Trapučka.

Spēle ļoti vasarīgajos laikapstākļos iesākās visai mierīgā tempā – tā kā spēles likme bija augsta – tas bija pašsaprotami. Pirmais vārtu guvums tika gūts visai kuriozā veidā. No kreisās malas Andrejs Ivanovs veica centrējumu soda laukumā, kur to pārtvert centās FK Madona Kvarcs aizsargs, bet par nelaimi pretiniekam – visai neveiksmīgi. Bumba tika pārvirzīta savos vārtos, līdz ar to jau otro spēli pēc kārtas pirmajā puslaikā izvirzāmies vadībā 1:0. Diemžēl prieki bija visai īsi, jo astoņas minūtes vēlāk pēc asa pretinieku centrējuma, ne visai veiksmīgi nospēlēja mūsu vārtsargs Antons Vasiļjevs, kurš mēģinot izsist bumbu ar dūri, nogrieza bumbu savos vārtos 1:1. Puslaika turpinājumā viesu komanda manāmi palielināja spiedienu, taču nespēja to pārvērst rezultātā.

Otrajā puslaikā notika vairāki nozīmīgi spēles pavērsieni – vispirms 64. minūtē centra aizsargs Dāvis Pētersons par tā saukto “pēdējās cerības sodu” nopelnīja noraidījumu, atstājot mājiniekus mazākumā, bet mirkli vēlāk mūsu vārtsargs Antons Vasiļjevs skaistā lēcienā aizskāra no tiešā brīvsitiena sisto bumbu, kas ļāva tai norībināt vārtu pārliktni, neielidojot vārtos. Diemžēl desmit minūtes vēlāk pretinieku spiediens vainagojās ar panākumu, aizskrienot ātrajā pretuzbrukumā tikām atstāti iedzinējos ar 1:2. Mirkli vēlāk madonieši vēlreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju. Tomēr mēs atradām savu iespēju, un trīs minūtes līdz pamatlaika beigām vienatnē pret vārtiem pēc Maksima Kirilova piespēles nonāca Ruslans Aleksejevs, kurš eleganti pārmeta bumbu vārtsargam, kurš bija izgājis no vārtiem. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2.

Papildlaikā abas komandas bija manāmi pagurušas, līdz ar to bīstami uzbrukumi bija visai reti. Tomēr lielākā intriga sākās pēc papildlaika – nonācām līdz pēcspēles 11 metru sitienu sērijai. Pēc piecu sitienu sērijas abas komandas bija kļūdījušās divreiz, līdz ar to katra nākamā kļūda varēja izšķirt spēles likteni. Tomēr nākamie 4 sitieni bija abām komandām veiksmīgi, un jau nākamajā abas komandas kļūdījās. Tas nozīmēja, ka bija pienākusi vārtsargu kārta izpildīt soda sitienus – abi bija precīzi. Diemžēl nākamajā sitienā sērija pārtrūka par sliktu mums. Līdz ar to piedzīvojam vienu no visu laiku emocionāli smagākajiem zaudējumiem kluba vēsturē.

Bet nav daudz laika skumt, jo jau aiznākamajā sestdienā aizvadīsim otro spēli šosezon 3. līgas ietvaros pret Daudzu sporta veidu klubu “Traktors” jeb DSVK Traktors.