Trīs spēļu maratons

Pirms Līgo svētkiem mūsu komandu sagaidīja īpašs izaicinājums – trīs spēles sešu dienu laikā, pirmā no kurām bija ne visai veiksmīga – piedzīvojam pirmo neveiksmi šajā sezonā, ar 0:4 izbraukumā piekāpjoties 3. līgas debitantiem Ogre United.

Pēc blāvā snieguma pret DSVK Traktors, kurā nospēlējām neizšķirti ar 1:1, šoreiz bija gaidāms krietni sarežģītāks pārbaudījums, jo līdz šim Ogres komanda ne tikai nebija piedzīvojusi zaudējumu rūgtumu, bet pat ielaidusi vārtus.

Jau pašā spēles sākumā United pārņēma bumbas kontroli savā paspārnē, un jau 15’ minūtē izdarīja bīstamu tālsitienu no metriem 25, kas trāpīja pa pārliktni. Dažas minūtes vēlāk Romans Navomirs izdarīja neveiksmīgu izklupienu cīņā par bumu mūsu soda laukumā, trāpot pretinieku spēlētājam pa kājām un nogāžot to, kas rezultējās 11 metru soda sitienā. Ogres spēlētājs šo standartsituāciju realizēja ar apskaužamu precizitāti – ielidinot bumbu pašā vārtu labajā augšējā stūrī, neatstājot nekādas cerības mūsu vārtsargam Antonam Vasiļjevam, panākot vadību. Turpmāko 15 minūšu laikā mūsu vārtus ļoti bīstami United apdraudēja vēl divas reizes, kad no pustālām distancēm tika pārbaudīta Antona Vasiļjeva modrība. Ar uzdevumiem viņš tika galā teicami. Pašā pēdējā puslaika minūtē mēs beidzot sagaidījām iespēju gūt izlīdzinājumu uz tablo. Andris Smilga veica teicamu centrējumu soda laukumā Aleksejam Sergejevam, kurš ar vienu pieskārienu bumbu pāradresēja tālāk pašā vārtu priekšā Ņikitam Mihaļčevičam, taču viņa sitiens ar galvu neizdevās un rezultāts uz tablo nemainījās.

Otrā puslaika ievadā mūsu vārti tika uzlauzti otro reizi – Ogre aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, un ar asu tālsitienu vārtu apakšējā stūrī nonācām iedzinējos ar 0:2. Mirkli vēlāk mājinieki gandrīz realizēja stūra standartsituāciju, pēc kura bumbas raidījums ar galvu trāpīja pa mūsu pārliktni. Spēles otrās daļas 20’ minūtē United izmantoja mūsu klupšanas akmeni – stūra sitienu, kad ar galvu no pašas vārtu priekšas bumbu ievirzīja vārtos. Rezultāts kļuva 0:3. Un jau spēles kompensācijas laika 3’ minūtē sagaidījām kārtējo aso tālsitienu no  pretiniekiem. Šoreiz arī tas bija precīzs, kas uzstādīja gala rezultātu 0:4.

Pēc divām dienām pirmo reizi vēsturē aizvadījām spēli ar Vācijas klubu.

Starp divām Dali Dali Ziemeļu reģiona Rietumu grupas 3. līgas spēlēm atradām iespēju savām tuvākajām spēlētāju rezervēm aizvadīt pārbaudes spēli pret Vācijas amatieru futbola klubu Die Auswahl no Minhenes. Šī spēle tika aizvadīta FK Lielupe 10. gadu jubilejas svinību ietvaros. Īpašs duelis šis bija mūsu kluba prezidentam Kārlim Villerušam, kura mīļākais futbola klubs nāk tieši no šīs pilsētas. Jāatzīmē fakts, ka arī Minhenes klubs šoruden svinēs savu 10. gadadienu.

Spēles rezultāts tika atklāts ļoti ātri – jau 2’ minūtē viesi aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, un no vārtu priekšas bumba visai viegli tika raidīta jau pustukšos mūsu vārtos. Mēs savu pirmo vārtu gūšanas iespēju sagaidījām 17’ minūtē, kad pēc stūra sitiena bīstami ar galvu sita Deniss Bezuščonoks, taču vācu komandas vārtu sargs bija prasmīgāks un raidījumu atvairīja. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās – ar minimālu Bavārijas komandas vadību.

Otrā puslaika ievadā izšķērdējām teicamu iespēju gūt vārtus, kad divas reizes bumbu raidot pa vārtiem no tuvas distances, tā neatrada ceļu līdz mērķim. Arī puslaika vidū bumba brīnumainā kārtā neatrada ceļu vārtu tīklā – vispirms Jevģēnijs Žukovs viltīgi ar tālsitienu centās pārmest bumbu no vārtiem patālu izgājušajam pretinieku vārtsargam, taču trāpīja pa pārliktni. Pie atlēkušās bumbas pirmais tika Igors Balandins, taču veica sitienu tieši virsū Auswahl vārtsargam, kurš šo spēli aizvadīja izcili. Ar minimālu 0:1 zaudējumu atzinām Vācijas komandas pārākumu.

Trīs spēļu maratonu sešās dienās noslēdzām ar lielisku uzvaru izbraukumā Salaspilī pret FK Alberts ar 3:0, izcīnot ne tikai savu pirmo uzvaru šosezon, bet pirmo pēdējo 4 nepilnu gadu laikā.

Jau no spēles pirmajām minūtēm pārliecinoši pārņēmām bumbas kontroli savā paspārnē, veidojot masveidīgus, pozicionālus uzbrukumus. Pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju izveidojām jau spēles 2’ minūtē, kad pēc skaistas kombinācijas vārtu priekšā pie bumbas tika Igors Ļahovs, kurš diemžēl sita virsū vārtsargam. Nākamais bīstamais moments izveidojās desmit minūtes vēlāk, kad pēc stūra sitiena bumba atlēca pie mūsu tālsitienu meistara Artura Kupča, kurš vispirms prasmīgi bumbu apstrādāja ar krūtīm, un tad uzreiz veica sitienu pa vārtiem no metriem 18, taču norībināja vien pārliktni. Mirkli vēlāk, apspēlējot vairākus pretspēlētājus, soda laukumā ielauzās Pāvels Baikovs, kura sitienu vārtsargs atvairīja tieši pa šāvienam Andrim Smilgam, taču arī viņš bumbu raidīja virsū vārtu sargam. Pēc nospēlētas pusstundas pie pirmās iespējas tika arī mājinieki – uzbrucējs ar pustālu piespēli tika izvirzīts vienatnē pret mūsu vārtsargu, taču par laimi sitienu raidīja garām mērķim. Puslaika izskaņā Dainis Sondors veica asu un zemu centrējumu Pāvelam Baikovam, kurš skaistā “līdaciņā” bumbu raidīja pavisam nedaudz gar vārtiem.

Otrā spēles daļa turpinājās ar mūsu dominanci jau vairs ne tikai uz laukuma, bet arī uz tablo. Pēc aizvadītām astoņām minūtēm mums izdevās vēl viens veiksmīgs stūra sitiens – to ar galvu realizēja Deniss Bezuščonoks, gūstot savus pirmos vārtus Lielupes kreklā – 1:0. Desmit minūtes vēlāk atkal ar precīzām piespēlēm saraustījām Alberta aizsardzību, kas ļāva Pāvelam Baikovam nonākt izcilā sitiena pozīcijā, ko arī mūsu kluba leģenda izmantoja, rezultātu dubultojot 2:0. Uzreiz jau nākamajā uzbrukumā augstu piespēli uz tālo stabu veica Andris Smilga, kur neviena nepiesegts atradās Ņikita Mihaļcevičs. Šādu dāvanu mūsu pussargs izmantoja ļoti eleganti, raidot bumu kritienā uzreiz no gaisa vārtu apakšējā stūrī. Arī Mihaļcevičam šie bija pirmie vārti FK Lielupe sastāvā. Spēles gala rezultāts nemainījās – 3:0, kas bija parādītās spēles ziņā viena no visu laiku kvalitatīvākajām, kādu esam parādījuši. Līdz ar to turnīra pirmo apli noslēdzam ar izcīnītiem 5 punktiem un 2. vietu.

Tagad mūsu 3. līgas kalendārā ir iestājusies dažu nedēļu pauze, bet otro apli iesāksim 10. jūlijā pret Futbola Parks Academy komandu, ar kuru nospēlējām neizšķirti 1:1 pirmajā aplī, vienīgos vārtus ielaižot spēles pēdējās sekundēs.