Sākam jubilejas svinības ar spēli pret Minhenes klubu Die Auswahl

Es ist Zeit zu feiern, jeb ir pienācis laiks svinēt savu jubileju.

Kā jau ziņojām, šis gads FK Lielupe komandai ir ļoti īpašs, jo šī gada 1. septembrī mūsu klubam paliek 10 gadi. Par godu šim notikumam esam sagatavojuši diezgan plašu svinību programmu. Un ar šodienas spēli ar vācu klubu Die Auswahl no Minhenes mēs sākam svinēt.

Zīmīgi, ka arī Die Auswahl šoruden svinēs savu 10 gadadienu, līdz ar to šī spēle ir īpaša abiem klubiem. Par mūsu vēsturi mēs vairāk izstāstīsim tuvāk septembrim, taču nedaudz iepazīstināsim ar Die Auswahl komandu. Kluba pirmās dienas sākās Minhenes kopmītnēs St.-Cajetan ielā 10 gadus atpakaļ. Kopš 2011. gada arvien vairāk un vairāk cilvēku nāca uzspēlēt futbolu savam priekam. Spēlēja pat 5 reizes nedēļā. Laika gaitā izveidojās komūna no vairāk kā 2000 spēlētājiem. 2012. gada septembrī kluba dibinātājs Džulians uzaicināja vislojālākos dalībniekus tradicionālajā pēcspēles bāra apmeklējumā, kurā pastāstīja viņiem par savu ideju – dibināt futbola komandu. Kopš tā laika daudz kas notika. Die Auswahl kļuva par unikālu klubu ne tikai Minhenē, bet, iespējams, arī visā Vācijā, pateicoties tam cik profesionāli tas tika organizēts (tika izveidoja kluba mājaslapa un mobilā aplikācija) un daudziem īpašiem cilvēkiem, kuri darbojās klubā. Kopš tā laika labākie amatieri apvienojās kopā šajā Minhenes klubā. Die Auswahl tulkojumā no vācu valodas ir izlase vai atlase, kas arī atspoguļo kluba ideju atlasīt labākos amatierus.

Kopš tā laika Die Auswahl regulāri aizvadīja spēles pret citu valstu komandām un pēc pašu Die Auswahl dalībnieku vārdiem: “mēs dziedājām himnu labāk par Mesutu Ezilu, bet sliktāk par Saru Konnori, bet ar laiku komandas gars attīstījās.“. Šī vēlēšanās spēlēt kopā noveda pie tā, ka komanda piedalījās dažādos amatieru turnīros kā arī Bavārijas amatieru līgā – Royal Bavarian Liga. Komandai patīk ceļot pa pasauli, tika apceļotas jau tādas pilsētas kā Londona, Barselona, Lisabona, Prāga, Milāna un Ravenna, katrā no pilsētām aizvadot kādu draudzības spēli. Spēlēja pret amatieru komandām, pret bijušajiem izlases spēlētājiem, treneru komandām (piemēram, tika aizvadīta draudzības spēle pret Lisabonas Benfica treneriem) un jaunatnes komandām (piemēram pret Queens Park Rangers komandu).

Tā laika gaitā parādījās komandas nosaukums – Die Auswahl. No vienas puses Brazīlijas Seleção vācu modificētais modelis, bet no otrās puses, komanda tika izveidota pateicoties 30 dibinātājiem, kuri atlasīja labākos no vairāk kā 1900 amatieriem. Viens no zīmīgākajiem komandas mirkļiem ir iekļūšana viena no lielāko amatieru turnīru finālā – AZ Cup. 2016. gadā Die Auswahl sveica savās rindās pirmo sievieti – Mariju, bet šogad jau katrs piektais Die Auswahl biedrs ir sieviete.

Pateicoties Die Auswahl draudzībai ar citām komandām, 2020. gadā tika dibināta ZOCKLIGA, virtuālā līga FIFA spēles cienītājiem, bet 2021. gadā – Minga Spezl Liga, kurā Die Auswahl šobrīd cīnās finālā. Izņemot futbolu, Die Auswahl nodarbojas arī ar badmintonu.

Tāpat arī kā FK Lielupe, Die Auswahl šoruden svinēs savu 10 gadadienu un spēle ar mūsu komandu ir arī viens no jubilejas gada pasākumiem, ko Auswahl komanda īpaši izceļ.

Kārlis Villerušs (FK Lielupe galvenais treneris): “Šis ir īpašs notikums mūsu klubam. Mēs esam aizvadījuši vairākas spēles ar ārzemju komandām, taču šodien šis būs ļoti svinīgs notikums, jo abas komandas svin savu jubilejas gadu. Aizvadītajā ceturtdienā mums bija ļoti smaga spēle ar līgas favorīti Ogre United, bet jau otrdien gaida ļoti svarīga spēle pret FK Alberts, līdz ar to šodienas spēlē pārsvarā tiks dota iespēja izpausties komandas rezervistiem un tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ sezonas sākumā nav sakrājuši pietiekami daudz spēles minūtes. Protams, uz šo spēli skatāmies ne tikai kā uz draudzības spēli, jo katrs no spēlētājiem, kas dosies laukumā, gribēs sevi parādīt no labākās puses, taču mērķis ir izbaudīt futbola svētkus. Skatoties uz Die Auswahl vēsturi, ir jāatzīmē fakts, ka mūsu klubiem ir daudz kopīga un es domāju mums būs ļoti interesanti apmainīties ar saviem stāstiem arī pēcspēles pasākumā. Par labu un interesantu spēli šovakar!“.

Spēles sākums – 18:00 Rīgas 49.vidusskolas stadionā.