Sagraujam Valku un iesoļojam Latvijas kausa otrajā posmā

Šī gada 11.lv Latvijas kausu, pateicoties veiksmīgai izlozei, iesākām uzreiz Pirmā posma otrajā kārtā, kur mums pretī stājās FK Valka futbolisti. Lai arī pirms spēles sagaidījām visai līdzīgu spēkošanos, beigās izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 5:1.

Jau no mača pirmajām minūtēm bija redzams, ka spēlēsim kā pirmais numurs – vairāk centāmies kontrolēt bumbu, veidojot masveidīgus uzbrukumus, kamēr pretinieki mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem. Nieka nepilnas 4 minūtes pēc spēles sākuma veiksmīgs centrējums padevās Jevgēnijam Jepifanovam, pēc kura pirmais pie bumbas tika Sergejs Lazorskis, atklājot spēles rezultātu 1:0. Pēc astoņām minūtēm pamatīgi iespiedām pretinieku soda laukumā pēc stūra sitiena izpildes. Mirkli vēlāk bumba atlēca pie Pāvela Baikova, kurš bumbu raidīja tālajā augšējā stūrī, dubultojot pārsvaru 2:0. Lai arī atlikušajā puslaika daļā izveidojām vēl vairākas iespējas gūt vārtus, tomēr pretinieku vārtu sargu pārspēt vairs neizdevās. Tā vietā 5 minūtes pirms puslaika noslēguma iekritām ātrajā pretuzbrukumā, kad vienatnē pret mūsu vārtsargu Gintu Pidiku izskrēja Valkas uzbrucējs. Pretinieks bija nekļūdīgs, raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī, liekot mums puslaika pārtraukumā doties vien ar minimālu 2:1 pārsvaru.

Otrā puslaika ievadā nespējām vairs tik produktīvi veidot uzbrukumus, līdz ar to rezultāts nemainījās gandrīz līdz pašām spēles beigām. Vispirms 84′ minūtē Valkas aizsargs nopelnīja reizē sarkano kartīti un 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem par pēdējās cerības sodu, ko veica pret Mikšu Turčanu, kurš bija izrāvies vienatnē pret pretinieku vārtsargu. Nopelnīto soda sitienu devās izpildīt Sergejs Lazorskis, kurš to arī aukstasinīgi realizēja. Pēc nepilnas minūtes viņam izdevās sev nokārtot arī Hat Trick, panākot 4:1 mūsu labā. Pēdējo reizi trīs vārtus vienā spēlē kāds no mūsu kluba guva pagājušā gada jūlijā, kad nospēlējām 3:3 pret DSVK Traktors. Toreiz tas izdevās Nikolā Podka Malongam. Vēl pēc mirkļa Kārlis Villerušs no dažu metru attāluma ar savu sitienu norībināja vārtu pārliktni, tomēr punktu spēlei pielika Andris Smilga, kurš realizēja otru piešķirto 11 metru soda sitienu, uzstādot spēles gala rezultātu 5:1. Viņam tie bija pirmie vārti kluba rindās kopš pagājušā gada maija beigām, kad arī Latvijas kausā pateicoties viņa precīzam raidījumam, pārvarējām FC Madona barjeru. Jāizceļ, ka šajā spēlē debitēja Dmitrijs Bespalovs. Vēl jāpiemin, ka savu pirmo spēli vārtos šosezon aizvadīja Gints Pidiks, tāpat pirmais pieraksts laukumā, turklāt ar rezultatīvu piespēli, bija Ralfam Birulim.

Pateicoties šai uzvarai esam iekļuvuši Latvijas kausa otrajā posmā, kur esošajām komandām pievienosies arī Nākotnes līgas klubi. Šajā posmā būs pārstāvēti 10 Trešās līgas klubi, tikai 4 Otrās līgas klubi un 10 Nākotnes līgas klubi, kas divās kārtās noskaidros 6 spēcīgākos klubus, kas iesoļos Latvijas kausa astotdaļfinālā, kur jau gaidīs desmit Virslīgas klubi. Izloze saveda mūs kopā ar Rīgas Futbola skolu, kuri pašlaik ir 3.līgas Rīgas zonas līderi.

Šobrīd mūsu pirmajai komandai gaidāma divu nedēļu pauze, bet jau 31. maijā tiksimies ar DSVK Traktors klubu.