Rīt savu čempionātu uzsāks mūsu jaunatnes komanda. Komandas treneris Igors Balandins par gaidāmo sezonu

Rīt plkst. 10:00 Rīgas Ostvalda vidusskolas stadionā savu dalību Latvijas Jaunatnes čempionātā uzsāks mūsu apvienotā U-13 komanda FK Lielupe / Ozolnieku SS, kuru vada FK Lielupe valdes loceklis Igors Balandins. Pirms komandas debijas Jaunatnes čempionātā īsi parunājām ar komandas treneri.

Pastāsti kā un kad tu nokļuvi Futbola Klubā Lielupe?

Futbolu spēlēju jau diezgan ilgi, pieaugušo futbols man sākās Anglijā, spēlēju vairākās amatieru komandās, tā saucamajā Sunday league. Atgriežoties atpakaļ uz Latviju, velme spēlēt futbolu nepazuda. Tajā brīdi nebiju labi pazīstams ar Latvijas futbolu un ar Latvijas līgām. Sāku studēt, meklēt komandas, kurās es, kā amatieris, varētu trenēties, spēlēt un piedalīties turnīros. Iegāju Latvijas Futbola federācijas mājas lapā un sāku izskatīt amatieru klubus. Acīs iekrita Futbola Klubs Lielupe, tajā sezonā Lielupes klubam negāja pārāk labi, un nodomāju, ka ar manām zināšanām un futbola iemaņām es šim klubam varētu palīdzēt, jo man patīk izaicinājumi. Sāku meklēt vairāk informācijas par šo klubu, iegāju kluba mājas lapā un atradu atlases anketu, aizpildīju un tā jau trešo gadu esmu šeit.

Tu visai ātri nonāci klubu treneru korpusā. Kā tu izlēmi pieņemt šo izaicinājumu?

Kad tiku pieņemts komandā, pastāstīju galvenajam trenerim Kārlim, ka šobrīd mācos LFF par futbola treneri, pastāstīju viņam savus plānus. Un viņš bija ieinteresēts mani redzēt kā trenera asistentu. Līdz tam man bija pieredze tikai darbā ar bērniem, bet ar pieaugušajiem nebija pieredzes. Priekš manis tas bija izaicinājums, bet kā jau iepriekš teicu man patīk izaicinājumi. Kā āri priekš pieredzes un turpmākās profesijas gaitas nākotnē tas būs tikai liels plus.

Šogad nodibinājām sadarbību ar Ozolnieku Sporta skolu. Kādi varētu būt galvenie ieguvumi abām pusēm no šīs sadarbības?

Šogad ir pirmais gads, kad FK Lielupe sadarbojas ar Ozolnieku Sporta skolu. Bez Lielupes palīdzības mūsu skolas audzēkņiem būtu problemātiski piedalīties Latvijas Jaunatnes čempionātā un ar Kārli izlēmām to, ka veidosim sadarbību, lai bērniem būtu iespēja spēlēt. Ozolnieku Sporta skolas audzēkņi jau bija pazīstami ar mūsu klubu, jo sekoja sava trenera, jeb manām gaitām Lielupes pieaugušo komandā. Par šo ziņu, audzēkņi bija sajūsmā. Ieguvumi ir abām pusēm, sporta skolas audzēknim pēc sporta skolas izlaiduma ir iespēja uzreiz spēlēt pieaugušo komandā, kur viņi var uzsākt savu pieaugušā futbolista karjeru, kā arī Lielupei ir vajadzīgi jauni, spēcīgi spēlētāji.

Tavuprāt, pēc cik gadiem mēs sagaidīsim pirmo jaunatnes komandas spēlētāju, kurš debitēs lielajā komandā?

Vēlētos redzēt kādu no maniem audzēkņiem Lielupes komandas sastāvā uzreiz pēc sporta skolas izlaiduma, kurš jau būs pēc pāris gadiem. Kā iepriekš teicu, audzēkņi seko līdz FK Lielupe gaitām un viņiem būtu liels gods spēlēt šajā komandā!

Kādi šīs sezonas jaunatnes un lielās komandas mērķi?

Runājot par mērķiem, jaunatnes komandas mērķis šosezon ir vairāk iepazīt lielo futbolu, iemīlēt šo sporta veidu un vienkārši labi pavadīt laiku, jo šī sezona viņiem ir pirmā sezona lielajā futbolā, pirmā pieredze. Bet runājot par pieaugušo komandu, tad šīs sezonas mērķis ir tikt līdz finālturnīram un cīnīties par medaļām, jo ticu, ka esam spējīgi to paveikt.

Pēdējo reizi FK Lielupe piedalījās Jaunatnes futbola čempionātā 2017.gada sezonā, sadarbībā ar AFA Olaine. Toreiz vairāki kluba audzēkņi tika iespēlēti arī pieaugušajā komandā. Tieši FK Lielupe savus pirmos soļus pieaugušo futbolā spēra tādi spēlētāji kā Agris Glaudāns un Dāvis Mārcis Valmiers, kuri šobrīd jau otro sezonu pārstāv FS Jelgava rindas Latvijas futbola Virslīgā. Tāpat arī jāmin Rolands Bočs, kurš vēlāk aizvadīja vairākas spēles Latvijas U-21 izlasē un bija pārcēlies uz Vācijas Hoffenheim akadēmiju.

Šogad mūsu jaunatnes komanda sadarbībā ar Ozolnieku Sporta skolu pirmo reizi startēs Jaunatnes čempionātā. Mūsu U-13 komanda savas gaitas uzsāks Attīstības grupas Centra zonā, kur pretī stāsies tādas komandas kā RFK / Rīga, Riga FC Academy, Futbola Parks Academy, JDFS Alberts, Leevon / FK Jūrnieks, SK Super Nova 2012, RFS Academy, JFK Daugava / Salaspils FA. Tas būs īsts pārbaudījums mūsu jaunajiem futbolistiem. Klubam ir mērķis arī turpmāk attīstīt jaunatnes komandas segmentu, tāpēc sekojiet līdzi jaunumiem.

Savas mājas spēles FK Lielupe / Ozolnieku SS aizvadīs Zemgales Olimpiskā centrā mākslīgajā laukumā, bet vasaras periodā – Ozolnieku stadionā. Bet savu pirmo vēsturisko spēli aizvadīsim rīt, 21.aprīlī, plkst. 10:00 Rīgas Ostvalda vidusskola stadionā pret RFK / Rīga jaunajiem futbolistiem.

Spēles detaļas

Latvijas Jaunatnes čempionāts. U-13 Attīstības grupas Centra zona 2024

Rīgas Ostvalda vsk.Dammes iela 20, Kurzemes rajons, Rīga, LV-1069, Latvia

RFK / Rīga
FK Lielupe / Ozolnieku SS
Priekšskatījums