Pēc panākuma Ogrē viesosimies Salaspilī

Ir pienākusi mūsu DaliDali Trešās līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupas pirmā posma priekšpēdējā spēle. To mēs aizvadīsim Salaspilī pret šī brīža vājāko Ziemeļu zonas komandu FK Alberts, kuru pirmajā aplī sagrāvām pārliecinoši ar 6:0. Uzvaras gadījumā atgriezīsimies turnīra tabulas trešajā vietā, kas nozīmētu, ka pēdējā spēlē pret Futbola Parks Academy/LSPA mums pietiktu ar neizšķirtu.

Alberts šo sezonu sāka ar 9 zaudējumiem pēc kārtas, pirmo un pagaidām vienīgo uzvaru izcīnot vien pirms divām nedēļām, kad ar 3:1 tika pieveikts otrs turnīra pastarītis FK Ādaži. Šajā spēlē ar Hat-trick izcēlās zināmais Latvijas futbola žurnālists Ilvars Koscinkevičs. Vēl trīs vārtus Alberts labā ir guvis Ritvars Zēmelis, pārējiem gūto vārtu ir mazāk.

Tikmēr mēs tieši nedēļu atpakaļ viesojāmies Ogrē, kur uz vietējā mākslīgā laukuma bija jāmērojas spēkiem ar Ogre United-2 komandu. Lai arī pirms spēles uznākušās lietus gāzes pamatīgi applūdināja spēles laukumu, vietām radot pat pāris centimetrus dziļas peļķes, mūsu mērķis nemainījās – par katru cenu bija jāizcīna uzvara, lai mēs varētu cerēt uz iekļūšanu nākamajā turnīra posmā. Parādot īstu cīnītāju raksturu, izcīnījām uzvaru ar 2:0.

Jau iesildoties bija skaidrs, ka pie šādiem laukuma apstākļiem mēs nevarēsim spēlēt sev tik ierasto spēles stilu, ar īsajām piespēlēm daudz kontrolējot bumbu, jo uz laukuma esošās peļķes bremzēja bumbas kustību. Līdz ar to nācās pielāgoties un mainīt stilu uz krietni vertikālāku futbolu. Tas jau pašā spēles sākumā ļāva radīt saasinājumus pie pretinieku vārtiem, tomēr pagaidām bez reālam vārtu gūšanas iespējām. Tomēr 11. spēles minūtē mums izdevās izvirzīties vadībā, kad pēc stūra sitiena Ogres aizsargs ar galvu pārvirzīja bumbu savos vārtos – 1:0. Turpinājumā vairākus bīstamus sitienus no soda laukuma robežas izdarīja Artjoms Morozovs, tomēr tie pavisam nedaudz lidoja mērķim secen. Tāpat pie izgājiena vienatnē pret vārtsargu nokļuva Nikolā Podka Malongs, tomēr arī viņam neizdevās pretinieku vārtsargu pārspēt. Puslaika otrajā daļā bīstamākas iespējas sāka radīt ogrēnieši. Vienā no epizodēm viņu spēlētājs pat divreiz pēc kārtas izdarīja sitienu pa mūsu vārtiem no aptuveni desmit metru attāluma, tomēr abas reizes Antons Vasiļjevs perfekti paveica savu darbu. Puslaiks noslēdzās ar mūsu vadību.

Otrā puslaika ievadā lietus mitējās, kas ļāva mums drošāk kontrolēt bumbu. Puslaika pašā sākumā divas perfektas iespējas gūt vārtus bija Maiklam Petrovam, kad pēc Nikolā Podkas Malonga centrējuma viņš teicami uzsita pa vārtiem ar galvu, tomēr vārtsargs bumbu atvairīja sev priekšā. Atkārtoto sitienu no dažu metru attāluma atkal atvairīja Ogres vārtu vīrs. Puslaika vidū pēc vēl viena stūra sitiena spējām gūt vārtus. Šoreiz izcils otrajā stāvā bija Ralfs Beinarovičs, kurš guva savus otros vārtus šosezon. Mirkli vēlāk Andris Smilga nopelnīja soda sitienu pie 16 metru atzīmes, ko devās izpildīt Nikolā Podka Malongs. Viņš tēmēja bumbu tālajā apakšējā stūrī, tomēr trāpīja pa vārtu stabu. Spēles pēdējās minūtēs vienatnē pret vārtsargu nokļuva arī Piērs Bastans Gomes, tomēr bumba tika palaista pārāk tālu, kas liedza izdarīt sitienu. Ogre otrajā puslaikā reālu vārtu gūšanas iespēju tā arī neizveidoja, kas ļāva mums noturēt drošu uzvaru ar 2:0.

Pozitīvs iznākums mums ir vajadzīgs arī šovakar, kaut arī tik un tā visu izšķirs pēdējā spēle ar Futbola Parks Academy. Bet, protams, ka būtu patīkamāk pieiet pie izšķirošās spēles favorītu lomā. Lai arī šī spēle ir ārkārtīgi svarīga, tajā ir plānota sastāva rotācija, kas ļaus pie spēles laika tikt spēlētājiem, kuri līdz šim ir tikuši pie nedaudz mazāka spēles laika. Šajā spēlē nepalīdzēs pamatsastāva aizsargi Ralfs Beinarovičs un Rikardo Paoli. Vidējā līnijā būs jāiztiek bez Igora Krasova un Jevgenija Jepifanova, kurš jau trešo nedēļu ārstē savainojumu, tāpat arī uzbrucējs Artjoms Morozovs šo spēli izlaidīs. Tajā pašā laikā pieteikumā ir atgriezušies vairāki aizvadīto sezonu pamatsastāva spēlētāji, kuriem šogad spēļu laiks dažādu iemeslu dēļ ir mazāks – Nils Veipāns un Ņikita Mihaļcevičs.

Ja šajā spēlē neizdosies izcīnīt uzvaru, tad pēdējās kārtas spēlē pret Futbola Parks Academy komandu obligāti būs jāizcīna uzvara.

Spēles sākums 20:30 Salaspils stadionā.