Pagaidām bez punktiem

Iepriekšējo divu nedēļu laikā aizvadījām divas ļoti sarežģītas izbraukuma spēles: Tukumā un Jūrmalā. Lai arī sniegums abas spēlēs no mūsu puses bija diametrāli pretējs, diemžēl abās spēlēs nācās piedzīvot zaudējumus.

Vispirms viesojāmies Tukumā, kur tikāmies ar FK Tukums 2000 trešo komandu. Tās sastāvā spēlē vairāki ļoti pieredzējuši futbolisti – zināmākais no tiem ir ilggadējais FK Ventspils pussargs Jevģēnijs Kosmačovs. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Talsiem, šoreiz savainojumu dēļ iztrūka divi pamatsastāva spēlētāji – Daņila Savickis un Arturs Rudzītis, taču aizsardzības labajā malā atgriezās Vladislavs Ivanovs.

Spēle iesākās ļoti līdzīgi – pārsvarā komandām pieturot bumbu laukuma vidusdaļā, izpētot pretinieku un ar mēģinājumiem iegūt bumbas kontroli sev par labu. Lai arī teritoriālo pārsvaru lēnām pārņēma tukumnieki, pirmo bīstamo momentu izveidojām mēs, kad pēc teicamas ātrās pārejas uzbrukumā, no aptuveni 17 metriem sitienu pa vārtiem izdarīja mūsu kapteinis Pāvels Baikovs, taču neveiksmīgi – bumba lidoja nedaudz garām mērķim. Taču vislabākā vārtu gūšanas iespēja mums radās pašās pirmā puslaika beigās, kad pēc soda sitiena izpildes no laukuma malas, bumba soda laukumā nonāca pie Kārļa Villeruša, kurš to pāradresēja uz vārtu priekšu, kur jau gaidīja Rikardo Paoli – ar sitienu ar galvu to raidīja vārtos. Diemžēl prieki nebija ilgi, jo tiesneša asistents uzreiz pacēla karodziņu, norādot uz aizmugures stāvokli. Līdz ar to pirmais puslaiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Diemžēl otrajā puslaikā parādījās pretinieku pārākums fiziskajā sagatavotībā, kas mums liedza doties tik pat aktīvos uzbrukumos uz priekšu. Spēles 79. minūtē Tukums nopelnīja ļoti bīstamu soda sitienu pretī vārtiem pie pašas soda laukuma robežas. To izpildīja jau iepriekš minētais Jevģēnijs Kosmačovs, raidot bumbu gar mūsu spēlētāju mūri, pašā vārtu apakšējā stūrī.

Drīz pēc tam spējām noorganizēt vēl vienu ātro pretuzbrukumu, kad pēc tālas diagonālās piespēles Pāvels Baikovs skaisti nometa bumbu pa sitienam Vladislavam Ivanovam, taču viņš pieņēma lēmumu sitiena vietā atdot atpakaļ piespēli Pāvelam, bet aizsargs šo nodomu paredzēja un pie bumbas bija pirmais, raidot to aiz gala līnijas.

Pašās spēles beigās muļķīgi zaudējām bumbu laukuma vidusdaļā, un pēc nesaprašanās aizsardzībā mājinieki panāca 2:0, un mums otrais zaudējums divās spēlēs.

Savukārt aizvadītajā nedēļas nogalē viesojāmies Kauguros, kur tikāmies ar FK Kauguri/BEITAR apvienoto komandu, kuras sastāvā spēlē vairāki Latvijas telpu izlases futbolisti – Germans Matjušenko, Oskars Ikstens, Igors Avensons, kā arī ukraiņu leģionārs Dmitrijs Kuzmins, kurš 2016.-2018. gada sezonās spēlējot 1. Līgā spēja gūt 73 vārtus!

Diemžēl Jūrmalas derbijā komandai nespēja palīdzēt vairāki pamatsastāva spēlētāji – Daņila Savickis, Artūrs Rudzītis, Dainis Sondors un Rikardo Paoli. Spēlētāju iztrūkums un pretinieku komandas galvas tiesu pārākais līmenis bija jūtams, un jau pirmajā puslaikā nonācām iedzinējos ar 0:3.

Otrajā puslaikā spēle pajuka vēl vairāk, un Kauguru komanda spēja mums iesist vēl 7 vārtus, uz kuriem atbildējām ar vieniem – pirmos vārtus komandai šosezon guva Nils Veipāns.

Kārlis Villerušs (FK Lielupe galvenais treneris): “Tukumā spējām parādīt komandas garu un ļoti labu sniegumu, taču diemžēl atkal tas nepārvērtās punktos. Ļoti gribētos šo neveiksmju sēriju beidzot pārtraukt. Ļoti labi apzinājāmies arī FK Kauguri/BEITAR spēku, gribējām maksimāli labi nospēlēt no aizsardzības, taču spēlētāju trūkums to liedza izdarīt. Tostarp arī vairāku spēlētāju debija komandas sastāvā bija tieši uz spēli pret spēcīgo Kauguri/BEITAR komandu. Tā ir ļoti spēcīga komanda, domāju, ja nekas ārkārtējs nenotiks, tad šī komanda varētu pretendēt ne tikai uz uzvaru mūsu reģiona čempionātā, bet arī uz iekļūšanu nākamā gada 2.Līgas čempionātā, kur jau ir viena Jūrmalas komanda. Mums pašiem tagad jāgatavojas svarīgai kausa izcīņas spēlei pret Priekuļiem. Bet vēl ceturtdien mūsu nosacīti otrajam sastāvam ir atbildes spēle 2020.gada Tautas Kausa finālā pret FK Saurieši komandu, tā kā var teikt, ka mūs gaida kausa vīkends.”

Jau svētdien mūs gaida vēl viena sarežģīta spēle – Viensviens Latvijas Kausa izcīņas pirmās kārtas spēle pret Priekuļu komandu. Šogad FK Priekuļi/Cēsis spēlē līgu augstāk, kā arī ir papildinājuši sastāvu ar vairākiem kvalitatīviem leģionāriem. Taču mēs zinām, ka mājas stadions un līdzjutēju atbalsts palīdzēs mums iekļūt nākamajā kārtā.