No Madonas atvedam pirmo punktu 3.līgas Ziemeļu zonas finālturnīrā

Aizvadītajā nedēļas nogalē mērojām tālu ceļu viesos pie Madona Kvarcs komandas, lai aizvadītu savu otro spēli Trešās Līgas Ziemeļu zonas finālturnīrā. Konfliktiem un sakāpinātām emocijām pārbagātā spēlē mums izdevās izraut neizšķirtu spēles izskaņā ar 1:1. Jāpiemin, ka šis ir jau otrais neizšķirts šosezon pret Madonas komandu. Arī maija sākumā, kad mājas stadionā uzņēmām madoniešus Latvijas Kausa 1. kārtas 2. posmā, izlīdzināt spēles rezultātu izdevās 87′ minūtē. Toreiz pamatlaiks noslēdzās ar 2:2.

Arī šoreiz uz ne visai labas kvalitātes dabīgā seguma laukuma Madonas vienībā spēles sākumā pārņēma iniciatīvu, un pārliecinošāk kontrolēja bumbu laukuma vidusdaļā, tomēr pie vārtu gūšanas iespējas netika. Spēles 15′ minūtē, pēc pretinieku izpildīta stūra sitiena, bumba neveiksmīgi rikošetā trāpīja pa Igora Balandina roku, un tiesnesis tomēr nolēma piešķirt 11 metru soda sitienu. Mājinieki izmantoja šo dāvanu un izvirzījās vadībā ar 1:0. Vēl dažas minūtes vēlāk mūsu vārtsargs Antons Vasiļjevs teicami atvairīja pretinieku izpildīto soda sitienu no 20 metriem. Mums pirmajā puslaikā izdevās tikt pie pāris standartsituācijām, tomēr tie netika izpildīti veiksmīgi. Vislabākā iespēja izveidojās puslaika izskaņā, kad Ņikita Mihaļcevičs veica teicamu reidu pa kreiso malu, ielauzdamies soda laukumā, pēc kā veica asu piespēli gar vārtiem, tomēr pielabot to vārtos nevienam no biedriem neizdevās.

Otrajā puslaikā veicām nelielu taktisku pārkārtošanos, atbrīvojot laukuma vidusdaļu, kas krietni uzlaboja spēli, ļaujot mums tikt pie neskaitāmiem bīstamiem momentiem pie Madonas vārtiem. Gan mūsu malējie pussargi Ņikita Mihaļcevičs un Daniels Stepaņenko, gan malējais aizsargs Igors Balandins ar lielu regularitāti tika pie labām sitienu iespējām, tomēr to precizitāte piekliboja. Tuvojoties spēles izskaņai, Mihaļcevičs atkal nokļuva soda laukumā, kā arī veica piespēli soda laukumā – diemžēl neviens nespēja to pielabot, bumbai noripojot gar vārtu priekšu. Tomēr savu iespēju zelta iespēju mēs arī sagaidījām. Pēc vairākām gaisa divcīņām, 80′ minūtē bumba aptuveni 20 metru attālumā no vārtiem nonāca pie Jevģēnija Bijelošonoka, kurš pusapgriezienā no gaisa veica sitienu, kas izrādījās neticami precīzs! Bumba ar prom ejošu trajektoriju ielidoja vārtu augšējā labajā stūrī – 1:1. Šie bija Bijelošonoka pirmie vārti FK Lielupe sastāvā. Atlikušajā spēles laikā ofensīvu parādīja mājinieki, kuru mēģinājumus gūt vārtus fantastiski apturēja Antons Vasiļjevs mūsu vārtos. Tāpat spēles galvenais tiesnesis mūs pažēloja un visai strīdīgā epizodē nepiešķīra 11 metru soda sitienu, kur skrupulozāks tiesnesis to būtu izdarījis. Spēles iznākums tā arī nemainījās, un mēs izcīnījām ļoti grūtu punktu. Pēc spēles mājinieku kapteinis bija manāmi neapmierināts ar tiesnešu darbu, savu viedokli cenšoties visai agresīvā veidā.

Jāpiemin, ka šajā spēlē aizsardzības centrā ar aizvadītām 90 minūtēm debitēja Ralfs Beinarovičs, kurš parādīja teicamu spēli. Tāpat spēles izskaņā laukumā pirmo reizi mūsu sastāvā devās ukraiņu leģionārs Mikita Volžaņins.

Nākamā spēle mums gaidāma jau šajā nedēļas nogalē, kad sestdien, pulkstens 14:00 savās mājās 49. vidusskolas stadionā uzņemsim Pļaviņas DM komandu. Šī spēle būs īpaši principiāla, jo pirmajā spēlē viesos, kad zaudējām ar 0:3, pēc asām Pļaviņu spēlētāju darbībām, nopietnos savainojumos iedzīvojās divi mūsu pamatsastāva spēlētāji.