Kluba dzimšanas dienā piekāpjamies “FK Alberts” futbolistiem

“FK Lielupe” dzimšanas dienā aizvadīja kārtējo 2.Līgas spēli, savu pēdējo mājas spēli 2018.gada sezonā, uzņemot “FK Alberts” komandu. “Lielupes” futbolisti bija motivācijas pilni pārtraukt zaudējumu sēriju, vairāki spēlētāji atgriezās ierindā, bet ilglaicīga viņu prombūtne ietekmēja spēles kvalitāti.

Pirmais puslaiks, it kā “FK Lielupe” pārliecinoši kontrolē spēli, liekot pretiniekam spēlēt bez bumbas, taču bīstamie momenti radās pilnīgi ne no kā tieši pie Antona Vasiļjeva sargātiem vārtiem. “FK Lielupe” mēģinājumi ieņemt “Alberts” vārtus beidzās ar pavisam neprecīziem vai arī ar vājiem sitieniem vārtu virzienā. Puslaika vidū spēles galvenais arbitrs nesaskatīja pārkāpumu pret Ruslanu Aleksejevu, kaut arī viņu acīmredzami nogāza  “Alberts” soda laukumā, pārkāpjot noteikumus. “FK Lielupe” turpināja labi kustēties laukumā, taču problēmas bija vai nu ar sitieniem, vai ar pēdējo piespēli.

Otrais puslaiks uzsakās un turpinājās līdzīgi, bet šoreiz maiņa pārtraukumā, laukumā izejot Oļegam Savčukam, spēle vēl vairāk pārgāja uz pretinieku laukuma pusi. “FK Lielupe” izveidoja vairumu bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem, taču visi viņi bija neveiksmīgi. Par labāko momentu var minēt Ruslana Aleksejeva mēģinājumu no soda sitiena, kad pretinieku vārtsargs fantastiskā lēcienā izvilka bumbu no vārtu devītnieka. Spēles 79′ minūtē pretinieki devās retajā pretuzbrukumā un pie pašas laukuma līnijas Romāns Kaplāns pārkāpa noteikumus kā rezultātā – 11 metru soda sitiens. Šī epizode arī izšķīra spēles likteni. “FK Lielupe” turpina zaudējumu sēriju. Sezonā palika vien divas spēles – izbraukums uz Salacgrīvu un jau ceturtais Rīgas 49.vidusskolas derbijs šajā sezonā. Otrais aplis nogremdēja ne tikai visas cerības uz medaļām, bet arī turnīra tabulā kopumā esam noslīdējuši ļoti zemu, lai kaut ko mainītu, un pabeigtu sezonu uz pozitīvās nots ir nepieciešamas divas uzvaras.

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Nespējām realizēt savus momentus. Šodien beidzot mums bija daudzmaz kaujiniecisks sastāvs, bija arī maiņas. Bet bija acīmredzamas problēmas ar momentu realizēšanu. Visi sitieni, pēdējās piespēles, viss mums šodien gāja greizi. Neteiktu, ka “FK Alberts” būtu pelnījis uzvaru šodien, arī mēs nebijām. Neizšķirts būtu likumsakarīgs rezultāts uz ko abas komandas bija nospēlējušas, taču tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Runāt par tiesnešu darbu negribas, kopumā tas jau bija pietiekami labā līmenī, izņemot epizodi ar nozīmēto ‘pendeli’ uz mūsu vārtiem, kur drīzāk “Alberts” uzbrucējs jau pats krita un meklēja mūsu aizsargu, un nenozīmēto ‘pendeli’ uz viņu vārtiem, kad pirmajā puslaikā mūsu uzbrucēju Ruslanu Aleksejevu cīņā par bumbu otrajā stāvā no muguras nogāza kāds no “Alberts” spēlētājiem. Acīmredzami viņš pat necentās spēlēt bumbā. Taču tāds ir futbols. Bija pašiem jāizmanto savas iespējas, tad arī nevajadzētu runāt par šīm epizodēm, neskatoties uz to, ka abas epizodes ir diezgan strīdīgas. Bet tas viennozīmīgi nav attaisnojums mūsu spēlei uzbrukumā. Pirmajā puslaikā pavirši spēlējām laukuma vidū, ļaujot “Alberts” spēlētājiem izveidot vairākus momentus pie mūsu vārtiem. Otrajā puslaikā pārņemot laukuma vidu, tas viņiem izdevās daudz retāk. Bet arī mums uzbrukumā spēle īsti negāja. Mēģinājām paātrināt spēli, noskrējušā Andreja Ivanova vietā laukumā laižot jauno Robertu Kazakeviču. Maiņu prasīja arī Renāts Rahimovs, viņa vietā izlaidām Romānu Kaplānu, kurš, atkarībā no Vadima Rogozinska bija vairāk gatavs tīri fiziski. Diemžēl viņš pārcentās vienā no epizodēm, kā rezultātā tiesnesis nozīmēja uz 11 metru atzīmi. Bija jāreaģē, Ruslans Aleksejevs savu maksimumu šajā spēlē bija parādījis, arvien mazāk iesaistoties cīņā par bumbu, arī Nils Veipāns pamazām sāka kļūdīties piespēlēs, rezultātā uz pēdējām minūtēm izgāju pats kopā ar Kristapu Cielavu. Jā, varējām izmantot visas mūsu rīcībā pieejamas maiņas, taču šādās spēlēs tik tiešām ir ļoti grūti ieiet, un pagaidām gan Vadims, gan arī Vladislavs Kostjukovs īsti nebija gatavi. Vladislavs katrā no treniņiem spēlē pārliecinošāk, noteikti arī viņam būs savs laiks palikušās divās spēlēs sevi pierādīt. Žēl, ka šoreiz nespējām pārtraukt neveiksmju sēriju.

Spēles protokols – šeit.

Foto no spēles – mūsu Facebook lapā.

2.Līga Vidzeme

VietaKomandaSUNZGVZVVSPunkti
118133247173042
218131460243640
318122484345038
4189363832630
5187383741-424
6187294336723
71862104259-1720
81861112480-5619
9184593030017
101812151971-525
1100000000
1200000000