Kārlis Villerušs atkārtoti ir ievēlēts par Biedrības “Futbola Komanda “Lielupe”” Prezidentu

Šodien norisinājās Biedrības Futbola Komanda “Lielupe”” Biedru sapulce, kura, sakarā ar izsludināto visā valsts teritorijā ārkārtas stāvokli COVID-19 slimības izplatīšanās dēļ, norisinājās attālināti ar video-konferences palīdzību.

Kā viens no darba kārtības punktiem bija arī Biedrības Valdes vēlēšanas, kuriem no deviņām iespējamām valdes locekļu vietām pieteicās septiņi kandidāti: Kārlis Villerušs, Jevgenijs Jenats, Anna Lauskiniece, Marija Voronova, Maksims Bočarņikovs, Dainis Sondors un Aleksandra Belaja. Balsošana norisinājās izmantojot online balsošanas programmu. Vēlēšanās piedalījās 22 no 23 Biedrības balsstiesīgajiem biedriem. Pēc balsošanas rezultātiem visi septiņi kandidāti tika veiksmīgi ievēlēti par valdes locekļiem.

Tāpat Biedru sapulcē bija daudz diskutēts par esošu ārkārtas situāciju Latvijā. Kamēr visi treniņi ir atcelti spēlētājiem tiks sastādīts individuāls treniņu plāns ar uzdevumiem, kurus spēlētāji varētu veikt mājās, lai spēlētāji varētu uzturēt savu fizisko formu. Tāpat spēlētāji tika aicināti doties krosa skrējienos pa mežiem un parkiem, izvēloties tos maršrutus, kur ir mazāka iespējamība saskarties ar cilvēkiem.

Komandas valde prezentēja arī komandas jaunās spēļu un treniņu formas, kuras ir plānots pasūtīt pirms sezonas. Visas formas tiks prezentētas īsi pirms sezonas īpašā veidā.

Par FK Lielupe dalību 2020.gada Latvijas 3.Līgas čempionātā tika lemts par labu Kurzemes/Zemgales reģionam, ja tur spēs savākties vismaz 5 komandas, neskaitot FK Lielupe. Šāds lēmums tika pamatots ar to, ka citos reģionos nav šādas problēmas savākt pietiekamu komandu skaitu, lai aizvadītu pilnvērtīgu čempionātu, un būtu ļoti skumji, ja šādā plašā reģionā šogad nebūtu pilnvērtīga amatieru futbola čempionāta 11×11 formātā. Vadoties pēc 2020.gada LFF 3.Līgas reglamenta, lai reģiona čempions kvalificētos 3.Līgas finālturnīram, reģionā jābūt ne mazāk kā 6 komandām. FK Lielupe vadība cer, ka reģionā būs vismaz 7 komandas, lai ir drošības sajūta, ka arī uz čempionāta beigām komandu skaits nepaliks mazāks par sešām komandām, atceroties, ka pagājušogad uzreiz divas komandas Rietumu zonas čempionātu nepabeidza.

Savukārt uzreiz pēc Biedru sapulces tika aizvadīta arī valdes sēde jaunajā sastāvā. Par Biedrības “Futbola Komanda “Lielupe”” Prezidentu vienbalsīgi ir ievēlēts Kārlis Villerušs, par 1.Viceprezidentu – Jevgenijs Jenats, bet par 2.Viceprezidentu – Marija Voronova.

Kārlis Villerušs (FK Lielupe Prezidents):
Man ir liels gods atkārtoti būt ievēlētam par FK Lielupe Prezidentu. Pateicos visiem, kas atbalstīja ne tikai mani, bet arī pārējos valdes locekļus, jo mēs visi darām visu, lai mūsu klubs augtu un attīstītos. Es redzu, ka ikviens no tiem, kas kandidēja uz komandas valdi, grib, lai šī sezona būtu labākā komandas vēsturē. Mums šobrīd ir lieliska komanda, daudz jauno seju, kuri ir gatavi doties cīņā, kuri iziet laukumā ar degošām acīm. Esmu pārliecināts, ka ar pareizu attieksmi mēs visi kopā, gan valde, gan spēlētāji, gan treneru korpuss, spēsim sasniegt visaugstākos mērķus.

Bet man ir ļoti žēl, ka tas viss notiek šādā brīdī, kad visā valstī ir izsludināta ārkārtas situācija. Viss treniņu plāns ir apturēts, viss sagatavošanās process būs jāsāk no jauna, un laika tam visam būs ļoti maz. Turklāt neviens īsti nezin, kas būs un kā būs pēc nedēļas, divām, mēneša. Pārliecības par to, ka pēc mēneša Rīgas stadioni atsāks savu darbību – nav. Protams, neviens arī neaizliedz turpināt gatavoties sezonai individuāli, tāpēc es ļoti ceru uz profesionālu pieeju no mūsu spēlētājiem, kuriem tiks sastādīts individuāls treniņu plāns.

Mēs visi gaidām 17.marta UEFA lēmumu, jo esmu dzirdējis informāciju, ka UEFA varētu apturēt visus futbola pasākumus līdz pat septembrim. Tā būtu īsta katastrofa visiem futbola klubiem. Jā, Eiropā lielākoties sezonas gāja uz beigām, bet pēc šī scenārija viņi netiks pabeigti, kamēr pie mums, Latvijā, mēs izlaistu pilnībā vienu sezonu. Es ļoti ceru, ka tās ir tikai un vienīgi baumas. Protams, mēs visi esam arī parasti futbola fani, mūs visus uztrauc arī visu Eirokausu liktenis, kā arī tas, kas notiks ar Eiropas čempionātu.

Tāpēc mūsu valde jaunajā sastāvā uzreiz tiks pārbaudīta uz izturību. Vēl jo vairāk, šobrīd nav šaubu, ka esam uz jaunās finanšu krīzes sliekšņa. Principā, viss darbs, kas tika ieguldīts sākot ar pagājušā gada septembri, lai stabilizētu kluba finansiālo stāvokli, varētu būt veltīgs. Kā mums veidosies sarunas ar mūsu atbalstītājiem, ar kuriem tika panākta vienošanas, pēc šīs ārkārtas situācijas beigām – neviens nezin.

Bet šis ir īstais laiks, kad katrs no mums var veltīt vairāk laika savai ģimenei, izdarīt to, kas tika visu laiku atlikts citu ikdienas raižu dēļ. Rūpējaties par savu un savu tuvinieku veselību. Un kā saka mans labs draugs – “болейте только футболом” (“ja slimojiet, tad tikai ar futbolu” – tulkojums no krievu valodas).