Iekļūstam Latvijas kausa izcīņas 3. fāzē pirmo reizi kopš 2015. gada

Aizvadītajā sestdienā visai sarežģītā spēlē spējām ar 1:0 viesos Atbildīgas spēles Latvijas kausa izcīņas pirmā posma otrās kārtas ietvaros uzveikt FC Madona/BJSS komandu. Tā kā pret madoniešiem pērn nospēlējām veselas trīs spēles, pretinieku pazinām ļoti labi, kas ļāva mums izmantot tā vājās puses.

Jau iesildoties sapratām, ka nevarēsim ērti izmantot sev tīkamo spēles stilu, jo laukuma kvalitāte Madonā bija tālu no optimālā. Līdz ar to nācās pāriet uz krietni vertikālāku futbolu, izmantojot tālās piespēles. Jau pirmā puslaika ievadā visai droši pārvirzījām spēli pretinieka laukuma pusē. Vienā no uzbrukumiem teicamu piespēli ar pēdas ārmalu soda laukumā veica Nikolas Malongs. Bumba nonāca pie Rolanda Augstkalna, kurš bija nokļuvis praktiski vienatnē pret pretinieku vārtsargu, tomēr viņa raidītais sitiens trāpīja pa vārtu stabu. Pats acīgākais vārtu priekšā bija Andris Smilga, kurš neviena netraucēts bumbu ieripināja jau tukšos vārtos 1:0. Puslaika otrajā daļā mūsu aizsardzība nesapratās savā starpā, kas ļāva Madonas uzbrucējam aizskriet vienatnē pret mūsu vārtsargu, tomēr raidījums spar laimi mums bija tieši virsū vārtu vīram. Spēles pirmajā pusē vēl pāris pusmomentus izveidojām, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā puslaikā Madona devās uz priekšu ar krietni lielāku jaudu, kas deva mums vairāk iespēju pretuzbrukumos. Pretinieku komanda puslaika vidū tika pie vairākiem stūra sitieniem, kas sagādāja mums visai saspringtus brīžus – vienā no epizodēm Antonam Vasiļjevam nācās bumbu skaistā lēcienā ar dūrēm izsist no vārtu līnijas, citā nespējām ar vairākkārtējiem mēģinājumiem izraidīt bumbu no mūsu soda laukuma. Spēles izskaņā lieliska iespēja gūt otros vārtus bija gan Nikolasam Podkam, kurš sitienā pāri sev, raidīja bumbu pa vārtu pārliktnis, gan Kārlim Villerušam, kurš aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā un raidīja bumbu tikai nedaudz garām tālajam apakšējam vārtu stūrim. Atlikušajā spēles daļā pārliecinoši spēlējām aizsardzībā, līdz ar to pie iespējām izlīdzināt rezultātu pretinieki nemaz vairs netika. Jāpiemin, ka šajā spēlē mūsu komandas sastāvā debitēja Maksims Šteimaks.

Ar šo uzvaru esam sevi ieveduši Atbildīgas spēles Latvijas kausa otrajā posmā, kas ir jau 3. turnīra fāze – tik tālu pēdējo reizi tikām 2015. gadā, kad uzveicām FK Priekuļi komandu ar 3:1 un nākamajā kārtā tikāmies ar šī brīža Latvijas čempioniem Valmiera FC (toreiz Valmiera Glass ViA). Arī šogad mums izloze pretī iedeva klubu ar diezgan skaļu vārdu – Nākotnes Līgas klubu FK Beitar, kura sastāvā ir vairāki diezgan pazīstami spēlētāji. Par spēles datumu un laiku tiks paziņots papildus.