FK Lielupe arī šogad spēlēs Kurzemes/Zemgales reģionā, rītdien atsāksies treniņi

FK Lielupe arī šogad nolēma palikt Kurzemes pusē un pieteicās Latvijas futbola 3.Līgas Kurzemes/Zemgales reģiona čempionātam. Un, neskatoties uz to, ka ārkārtas situācija valstī tika pagarināta vēl uz mēnesi – FK Lielupe jau rītdien atsāks treniņus, tiesa, online režīmā.

2020.gada Latvijas futbola 3.Līgas Kurzemes/Zemgales reģiona čempionātam pieteicās 8 komandas: Liepājas FS, Talsi/FK Laidze, FK Kauguri/Beitar, FK Tukums 2000, FK Aliance, FK Dobele Allegro, FS Jelgava un FK Lielupe. Tiesa, dalībnieku sastāvs vēl var arī mainīties, sakarā ar neparedzamu situāciju ar COVID-19 slimības izplatīšanos. Iespējams kāda komanda no Latvijas 2.Līgas čempionāta varētu atteikties no dalības tajā un pieteikties 3.Līgas čempionātam un otrādi – kāda komanda varētu pakāpties uz līgu augstāk, ja tajā atbrīvosies brīva vieta.

Jau no 14.aprīļa FK Lielupe atsāks gatavoties gaidāmajai sezonai, tiks organizēti online treniņi, kuru ietvaros komanda strādās pie fiziskās formas, kā arī turpināsim individuālos skriešanas treniņus. Pirmajā karantīnes mēnesī komandas rekordists noskrieto kilometru ziņā ir Daniels Daģis, kurš no 17.marta līdz 13.aprīlim ir noskrējis 102 kilometrus. Ievērojamu distanci ir veicis arī Dainis Sondors, kurš ir mērojis 89 kilometrus.

Kārlis Villerušs (FK Lielupe Prezidents):
Neviens no mums nevar zināt, kad sāksies jaunā sezona, un vai tā vispār sāksies, taču mēs saglabājam optimismu un izejot no karantīnes mums visiem ir jābūt labi fiziski gataviem, jo laika strādāt pie fiziskās formas mums vairs nebūs, mums būs jāsāk gatavot komandu taktiski, līdz ar to esam pārņēmuši no slaveniem ārzemju futbola milžiem ideju aizvadīt treniņus online režīmā. Tas neprasa daudz. Mēs visi plānojam, ka čempionāts varētu sākties jūnija vidū un visu treniņu plānu izstrādājām, lai uz čempionāta sākumu mūsu komanda būtu labā fiziskajā kondīcijā un gatava sezonai.

Tāpat mēs cītīgi strādājam pie plāna, kā mēs varētu atgriezties pie normālas dzīves uzreiz pēc ārkārtas situācijas beigām. Esam atcēluši biedra maksu visas šīs ārkārtas situācijas laikā, kas nozīmē to, ka visi ienākumi mums šobrīd ir apstājušies. Esam rēķinājuši, ja ārkārtas situācija turpināsies līdz jūnija vidum, mums varētu rasties diezgan liels deficīts. Un, lai beidzoties ārkārtas situācijai, mums nebūtu lielu grūtību ar treniņu atsākšanu ierastajā režīmā 49.vidusskolas laukumā, mēs pašlaik meklējam variantus, kā samazināt šos zaudējumus. Protams, mēs ļoti ceram, ka arī Latvijas Futbola Federācija no savas puses nāks ar palīdzību tās biedriem, piemēram, viens no soļiem, kas varētu būtiski palīdzēt amatieru klubiem šīs krīzes laikā, ir atcelt dalības maksu 3.Līgas čempionātā.