Ir aizvadīts pirmais FK Lielupe FIFA20 turnīrs

No piektdienas līdz svētdienai noritēja FK Lielupe #PaliecMājās FIFA20 turnīrs uz PlayStation4 platformas.

Turnīrs tika aizvadīts trīs posmos: piektdienas vakarā tika izspēlēts grupas turnīrs, sestdien tika aizvadītas 1/8 un 1/4 fināla spēles, savukārt svētdien mūs gaidīja izšķirošās turnīra spēles. Kopā turnīrā piedalījās 29 dalībnieki. Turnīra izslēgšanas spēlēm, kā arī finālam, varēja sekot līdzi Twitch platformā. No FK Lielupe pārstāvjiem labākie bija Artūrs Rudzītis un Maksims Bočarņikovs – abi izstājās 1/4 fināla posmā. Bet par turnīra uzvarētāju kļuva Mārcis Brīvulis (YungSauce88).

FK Lielupe #PaliecMājās FIFA20 turnīra uzvarētājs – Mārcis Brīvulis

Mārci, apsveicam ar čempiona titulu! Kā vispār uzzināji par šāda turnīra norisi?
Atradu Facebook.
Kā vērtē pretinieku līmeni? Un, kura bija grūtākā spēle šajā turnīrā?
Turnīrā pretinieku līmenis bija tīri labs. Protams, gadījās arī kāds vājāks, bet kopumā visi bija stipri. Manuprāt grūtākā spēle bija 1/2 pirmā spēle.
Cik regulāri spēlē FIFA20?
FIFA20 spēlēju gandrīz katru dienu.
Vai arī ārpus virtuālās realitātes esi saistīts ar futbolu?
Pats futbolu nespēlēju, bet ļoti daudz interesējos par notiekošo tajā.
Kā vēl pavadi laiku šajā ārkārtas situācijā?
Pārsvarā tiek spēlēts Playstation, jo ārpus mājām rādīties īsti nav ļauts.

No FK Lielupe puses šo turnīru organizēja tās Prezidents Kārlis Villerušs, Viceprezidente Marija Voronova un valdes loceklis Maksims Bočarņikovs. Katram uzjautājām par iespaidiem.

Kārli, kā radās ideja par turnīra izveidi?
Redzot situāciju valstī, gan arī pasaulē, nevarējām paiet garām aicinājumam #PaliecMājās. Mūsuprāt, ir ļoti svarīgi ievērot pašizolācijas noteikumus, lai mēs visi pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties ierastajā dzīvē. Mēs kārtējā valdes sēdē apspriedām idejas, kā varētu saglabāt kontaktu starp spēlētājiem, gan arī ar mūsu sekotājiem sociālajos tīklos. Tā nonācām pie idejas organizēt FIFA20 turnīru. Ko spējām īsā laikā posmā noorganizēt.
Kā izdevās piesaistīt tik lielu dalībnieku skaitu?
Daudz nevajag, lai piesaistītu interesentus paspēkoties savā starpā FIFA20 iemaņās. Turnīrā piedalījās vairāki mūsu komandas spēlētāji, ka arī viņu draugi, kā arī tie, kurus uzrunāja reklāma sociālajos tīklos, tas viss noveda pie 29 dalībniekiem. Ja pieteikšanās laiks būtu ilgāks, es domāju, dalībnieku skaits būtu vēl lielāks.
Vai turnīra formāts – tiešsaistē, nerādīja kādus sarežģījumus un viss noritēja veiksmīgi?
Turnīra laikā bija dažas tehniskās problēmas, īpaši ar savienojumu, bet pārsvarā visas problēmas spējām operatīvi atrisināt. Šī bija mūsu pirmā pieredze šāda veida pasākumos, tā noteikti ir vērtējama pozitīvi un viņa būs ļoti vērtīga nākotnē organizējot līdzīgus turnīrus.
Vai plānojiet arī turpmāk rīkot šādus vai līdzīgus turnīrus?
Esam apspriedušies savā starpā ar Mariju un Maksimu, un nonācām pie secinājuma, ka noteikti būs jāorganizē vēl līdzīgi turnīri. Tagad sekosim līdzi notikumiem valstī un tad nākamajā valdes sēde pieņemsim lēmumu par turpmākiem pasākumiem. Tāpēc, noteikti sekojiet līdzi mūsu jaunumiem gan mājaslapā, gan arī sociālajos tīklos un noteikti nepalaidīsiet garām ziņu par nākamā turnīra norises datumiem.

Marija, tas ir pirmais šāda veida pasākums, kurā esi piedalījusies?
Jā, online spēļu ziņā šis ir mans pirmais turnīrs.
Esi FIFA20 spēles iesācēja, cik grūti bija spēlēt pret jau pieredzējušajiem FIFA20 spēlētājiem?
Ir jāpasaka, kāpēc piedalījos – pirmkārt, gribēju izmēģināt sevi, otrkārt, mēs nezinājām, cik cilvēku būs pieteikušies mūsu pirmajam turnīram. Protams, cilvēkam, kurš pirmo reizi spēlē FIFA tik daudz spēļu pēc kārtas un saspringtā gaisotnē – tiešām grūti klājās. Bet gribēju sevi izmēģināt un arī centos, kā vien varēju. Nečītoju. FIFA ģēnijiem nedevu savu džoistiku. Pēdējā spēlē pat nomainīju savu iemīļoto Ajax komandu pret Juventus un sapratu, ka stipras komandas dzīvē var nebūt tik stipras nepieredzējušās rokās FIFA spēlē. Bet, domāju, ka tiku galā, vismaz salīdzinot ar tiem, kam nervi šo visu spriedzi neizturēja un dēļ tā nācās izstāties. Es sev gandrīz pat patiku. Noteikti vairāki momenti maniem pretiniekiem izraisīja smaidu, bet paldies visiem dalībniekiem – bijām pozitīvi noskaņoti, draudzīgi un ar humora izjūtu, bez tās ar mani tiešām diez vai būtu iespējams spēlēt.
Vai turpināsi spēlēt FIFA20?
Viennozīmīgi – jā. Ir vēl tik daudz, kas jāpilnveido un tie triki, ko daži parādīja, ak, es arī gribu tik smuki spēlēt! Ja ne dzīvajā, tad vismaz šeit man ir tāda iespēja.
Cik, tavuprāt, nozīmīga loma ir FIFA spēlei futbolista dzīvē?
Ja runājam par šī brīža situāciju – domāju, ka diezgan liela. Vismaz tiem, kam ir iespēja to spēlēt. Nerunāšu par to, ka, protams, futbolistam var attīstīties sapratne par futbola taktisko pusi utt., šobrīd gan vēlos uzsvērt, ka pastāv vienkārši ilgas pēc īstā futbola. Nav ne spēļu translāciju, nerunāsim par Baltkrievijas čempionātu, ne iespējas spēlēt to uz futbola laukuma. Pat es, neesot futboliste, redzot pat vienkārši futbola laukumu bildes internetā – spiežu virsū sirsniņas. Jo ilgojos pēc futbola. Ļoti. Tāpēc, domāju, ka FIFA spēle futbolistiem šobrīd vismaz mazliet palīdz remdēt slāpes pēc tā visa. Jāatceras, ka Futbols pieder mums katram, cilvēkiem. Tieši tāpēc, esot kopā šajā laikā arī iekš FIFA – iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, atbalstot, spēlējot viens pret otru, futbols neapstājas, tam nav pauzes, tas joprojām turpina dzīvot.

Maksim, kāds ir tavs iespaids par pirmo FK Lielupe pasākumu valdes locekļa lomā?
Turnīrs ir izdevies, un tas ir galvenais. Tas bija pirmais šāda veida turnīrs mums, tas nav mazsvarīgi, tāpēc iespējams bija dažas kļūdas, bet viss atrisinājās mūsu labā. Futbola dievs mums palīdzēja, es tam ticu. Šajos grūtajos laikos Futbola dievs ir kopā ar mums un viņam arī bija interesants mūsu turnīrs, jo šobrīd, diemžēl, mēs nevaram baudīt futbolu nedz reālajā dzīvē, nedz arī skatoties to pa TV, līdz ar to arī Futbola dievam kaut kā sevi ir jāizklaidē, tāpēc dažreiz viņš mums meta kādus interesantus izaicinājumus, bet dažreiz arī palīdzēja. Vienvārdsakot, noteikti tiekamies nākamajā turnīrā. Jau pavisam drīz! Viņš būs galvu reibinošs!
Kā vērtē dalībnieku līmeni?
Dalībnieku līmenis bija diezgan augsts, bet tik un tā, bija gan iesācēji, gan arī pusprofesionāļi. Ļoti interesanti spēlēt, jo katrs spēlē pa savam, bija jūtama spriedze, spiediens un ažiotāža.
Ir jau idejas par nākamajiem turnīriem? Vai būs kādas izmaiņas izspēles kārtībā?
Idejas ir, bet galvenais, ka ir arī vēlēšanās, tāpēc, jau pavisam drīzā nākotnē gaidiet jauno turnīru! Runājot par izmaiņām, jā, kaut kādas izmaiņas būs, bet tās būs vairāk saistītas ar esošā reglamenta papildināšanu. Iespējams, dalīsim dalībniekus pēc groziem, ņemot vērā iepriekšējo turnīru rezultātus. Bet, ja pasapņojam, tad ir vēlēšanās atvērt savu kiberlīgu, bet tas pagaidām ir tikai un vienīgi sapnis.

Ar visiem turnīra rezultātiem varat iepazīties – šeit.

Pateicamies visiem dalībniekiem par laiku, spēlēm, foršām emocijām!