FK Lielupe 2023. gada sezona skaitļos

Viennozīmīgi varam apgalvot, ka šī sezona mūsu klubam bija viena no veiksmīgākajām, iespējams pat pati veiksmīgākā vēsturē. Izdevās labot ne tikai vairākus komandas kolektīvos rekordus, bet arī daudzi spēlētāji spēja ierakstīt savu vārdu vēsturē ar izcilām individuālajām darbībām. Sezonu šogad pabeidzām 6. vietā Trešās līgas Ziemeļu zonas kopvērtējumā, kas nozīmē, ka šī bija mūsu otrā veiksmīgākā sezona – labāka bija tikai pagājušajā gadā, kad spējām noslēgt sezonu par vietu augstāk.

Vispirms jāuzteic komandas darbības uzbrukumā – kopumā šosezon aizvadītā 21 spēlē guvām 61 vārtus, kas ir mūsu komandas visu laiku labākais rādītājs mūsu 11 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē. Iepriekšējais rekords turējās no 2018. gada, kad guvām 44 vārtus. Īpaši spilgti sevi pierādīja vairāki kluba jaunpienācēji. Kamerūnietis Nikolā Podka Malongs pretinieku vārtos bumbu raidīja 13 reizes, kas ir otrs labākais rādītājs vienā sezonā mūsu komandā. Par viņu labāks ir bijis tikai mūsu kluba leģenda Pāvels Baikovs, kurš 2017. gada sezonā paguva pārspēt pretinieku vārtsargus 14 reizes. Līdz ar to vienā sezonā mūsu kamerūnietim ir izdevies ierindoties komandas visu laiku labāko vārtu guvēju saraksta 3. vietā. Viņam priekšā ir tikai Pāvels Baikovs ar 31 vārtu guvumu un Ruslans Aleksejevs ar 23 vārtiem. Jāpiemin, ka Nikolā Podka Malongs izdarīja arī 9 rezultatīvas piespēles, kas nozīmē, ka tiešā veidā viņš iesaistījās 22 vārtu gūšanā, kas ir 36% no visiem komandas vārtu guvumiem. Kopumā ar vārtiem mūsu kluba rindās šogad izcēlās veseli 18 spēlētāji. Diemžēl jāpiemin, ka pārtrūka arī kāda iespaidīga gūto vārtu sērija. Pāvels Baikovs bija spējis gūt vismaz vienus vārtus 8 sezonas pēc kārtas, taču šajā pirmssezonā viņš guva nopietnu galvas traumu, kas liedza atgriezties laukumā un turpināt šo sēriju.

Rezultatīvākie spēlētāji šogad (Vārti + piespēle):

Nikolā Podka Malongs 13+9=22
Piērs Bastans Gomess 7+1=8
Artjoms Morozovs 4+4=8
Jevgēnijs Jepifanovs 6+0=6
Igors Balandins 3+3=6

Šogad tika uzstādīti arī vairāki zīmīgi rekordi aizvadīto spēļu skaita ziņā. Lai arī komandā šogad debitēja 23 spēlētāji, un kopumā vismaz reizi laukumā devās 40 spēlētāji, no kuriem pilnīgi visi spēlēja nozīmīgu lomu komandas panākumos, īpaši vēlamies izcelt mūsu dzelzs vīrus. Pilnīgi visās šīs sezonas spēlēs laukumā devās Andris Smilga, līdz ar to 21 spēle ir rekords, ko spējis uzstādīt kāds no mūsu komandas spēlētājiem. Iepriekšējais rekords piederēja esošajam kluba prezidentam Kārlim Villerušam, kurš gan 2019., gan 2018. gadā laukumā devās 16 spēlēs. Jāpiemin, ka, ja Maikls Petrovs sezonas beigās nebūtu sasniedzis dzelteno kartīšu limitu, visticamāk arī viņš būtu piedalījies katrā no šīs sezonas spēlēm. Būtisku panākumu ir paveicis arī viens no mūsu ilggadējiem spēlētājiem Dainis Sondors, kurš, pateicoties šogad aizvadītām 16 spēlēm, ir kļuvis par 5. spēlēm bagātāko spēlētāju kluba vēsturē, kopumā piedaloties 49 spēlēs. Priekšā viņam ir tikai Kārlis Villerušs ar 106 spēlēm, Antons Vasiļjevs (82), kurš starp citu šajā rangā šogad ir pakāpies par vienu vietu, Pāvels Baikovs (78) un Mārtiņš Auziņš (67).

Spēlēm bagātākie spēlētāji šogad

Andris Smilga 21
Maikls Petrovs 20
Nikolā Podka Malongs 18
Antons Vasiļjevs 17
Igors Balandins 17
Arturs Kupčs 17

Visvairāk aizvadītās minūtes

Nikolā Podka Malongs 1598
Maikls Petrovs 1595
Antons Vasiļjevs 1384
Igors Balandins 1280
Ralfs Beinarovičs 1261

Kā jau minējām, komandas rindās šogad debitēja 23 spēlētāji, komandu šogad papildināja vairāki pieredzes bagāti spēlētāji, vairāki ārzemnieki, kā arī vairāki jaunieši, kuri nospēlēja lielu lomu šajā sezonā. Jau pieminētais 20 gadus vecs Maikls Petrovs devās laukumā veselās 20 spēlēs. 22 gadus vecs Jevgenijs Jepifanovs šosezon atzīmējās ar sešiem vārtu guvumiem ļoti svarīgās spēlēs.

Šosezon trešo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē tikāmies oficiālajās spēlēs ar kādu no 1.līgas klubiem. Pirmo reizi tikāmies senā 2015.gada jūlijā, kad Latvijas kausa izcīņas otrajā posmā ar 0:7 piekāpāmies šī brīža Latvijas čempioniem Valmiera FC (toreiz Valmieras FK) komandai, pēc tam tajā pašā kausa posmā ar 1:8 atzinām FK Jēkabpils/JSC pārākumu. Un šogad tikāmies ar FK Beitar, kur cietām sakāvi ar 3:5, turklāt parādot ļoti cienīgu pretestību un esot spēlē līdz pat pašām beigām. Šis rezultāts vien parāda, ka mūsu komandas līmenis pa visu šo laiku ir krietni audzis.

Šobrīd joprojām risinās Rudens kausa izcīņa, kurā FK Lielupe ir pārstāvēta ar divām komandām. Tam noslēdzoties tiek plānots sezonas noslēguma pasākums, kurā tiks apbalvoti aizvadītās sezonas labākie spēlētāji veselās 12 nominācijās. Drīz mūsu mājaslapā startēs balsošana uz vairākām nominācijām, kur katra mūsu līdzjutēja balss varēs izšķirt nominācijas uzvarētāju.