Atspēlējamies un izcīnam uzvaru!

Vakar Rīgas 49.vidusskolas stadionā aizvadījām spēli par Vidzemes reģiona 2.Līgas 11.vietu pret “FK Priekuļi”. Jau no paša spēles sākuma “Lielupe” pārņēma kontroli pār bumbu un bija redzams, ka viesu komanda spēlēs kā otrais numurs. Neskatoties uz lielu pārsvaru bumbas kontrolē, bīstamu momentu pie viesu vārtiem pirmajā puslaikā bija ļoti maz. “Lielupe” spēlētāji visu laiku mēģināja izspēlēt līdz brīvam sitienam pa vārtiem, taču “Priekuļu” futbolisti aizsargājās diezgan lielā skaitā, priekšā paliekot tikai uzbrucējam, un var pieminēt tikai Pāvela Baikova sitiens ar galvu spēles pirmajās minūtēs un Ruslana Aleksejeva dažus mēģinājumus apdraudēt viesu vārtus. “FK Priekuļi” centās noķert mūs uz pretuzbrukumiem, bet īsti bīstamu momentu nebija, abi vārti tika zaudēti pēc standartsituācijām. Tā pirmais puslaiks, neskatoties uz lielu “FK Lielupe” pārsvaru, beidzās mums nelabvēlīgi – 0:2.

Pārtraukumā tika veiktas izmaiņas spēles taktiskajā zīmējumā, Mārtiņa Auziņa vietā laukumā devās Kārlis Villerušs, kas nozīmēja to, ka “Lielupe” bruks virsū viesu vārtiem ar vēl lielākiem spēkiem. Sāka veidoties momenti un “FK Priekuļi” spēlētāji sāka nervozēt, kas izvērsās arī lielākā pārkāpumu skaitā. Spēles 56′ minūtē Daņila Savicks vienus vārtus atspēlēja. “Priekuļi” kārtējo reizi pārkāpa noteikumus, šoreiz tieši uz soda laukuma robežas, Husans Dadamukhamedovs precīzi centrēja soda laukumā tieši uz Pāvelu Baikovu, taču pēc viņa sitiena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni, bet pirmais pie bumbas bija Daņila Savicks, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos. Pēc gūtiem vārtiem “Lielupe” turpināja veidot momentu pēc momenta, un “Priekuļu” spēlētāji sāka nogurt un spēlēt diezgan rupji. Tā spēles 73′ minūtē par otru brīdinājumu no laukuma tika noraidīts viens no “Priekuļu” vārtu autoriem Jurģis Zumbers, pēc tam, kad ar taisnu kāju ielēca Artūra Rudzīša kājās. Tieši Artūrs Rudzītis kādu brīdi vēlāk panāca 2:2. Tālāk bumba vairākkārt tikai brīnumainā kārtā neielidoja viesu vārtos, un viesu komanda turpināja spēlēt diezgan rupji un netīri un tikai tiesneša žēlastība dažās epizodēs glāba vēl no dažiem noraidījumiem. Bet vārti brida, un vispirms Kārlis Villerušs panāca 3:2, bet punktu šajā spēlē pielika Igors Ļahovs.

Atbildes spēle tiek gaidīta ļoti nervoza, cerams, ka vesela virkne neizmantotu iespēju kā arī muļķīgi zaudēti vārti pirmajā spēlē, neliks par sevi atgādināt atbildes spēlē Priekuļos nākamsestdien. Jau ir zināms, ka Kārlis Villerušs nespēs palīdzēt komandai diskvalifikācijas dēļ, bet tik un tā uz Priekuļiem dosies visspēcīgākais sastāvs, kāds viens būs pieejams.

2nd-league-matchday-result-fk-priekuli-home

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Pirmo puslaiku nogūlējām, ielaidām nevajadzīgus vārtus, kas var atspoguļoties beigu rezultātā, bet prieks, ka spējām savākties un panākt sev labvēlīgu rezultātu. Šodien bija jāgūst vairāk vārtu, jo Priekuļos būs ļoti grūti, kā jau allaž. Statistika šajā ziņā arī nav mums labvēlīga, esam divreiz zaudējuši Priekuļos un vienu reizi nospēlējām neizšķirti, turklāt līdz šim nespējām gūt nevienus vārtus Priekuļos, kas būs papildus spiediens uz komandu. Protams, pēc spēles nācās dzirdēt “FK Priekuļi” trenera pārmetumus par spēlētāju uzvedību, taču es uzskatu, ka pirmkārt jāseko līdzi savu spēlētāju uzvedībai laukumā, jo “FK Priekuļi” šodien spēlēja rupji un netīri un principā viņiem vajadzēja palikt ne 10 cilvēku sastāvā, bet vēl mazāk. Tikai viena epizode ar viesu komandas 4.numuru (Toms Zumbergs – piez.), kad jau pēc epizodes beigām viņš pieskrēja un iespēra no man no aizmugures ar kāju. Tiesnešu brigāde šo epizodi nogulēja, un brīdinājumu saņēma 5.numurs (Deniss Zeicmanis – piez.), kaut arī viņš jau nebija pelnījis. Bija vairākas šādas epizodes, tā kā, nē jau mēs esam tie, kuri te slikti uzvedās. Jā, mani puiši cīnās pār bumbu līdz beigām, dažreiz sanāk pārkāpt noteikumus, taču viņi to apzinās un uzreiz atvainojas, bet visu laiku pretī tiek dzirdēti apvainojumi, turklāt tādi, kādus labāk nepieminēt. Puiši saprot, ka atbildes spēlē būs karš, ka viesu komanda būs ļoti noskaņota, viņiem ir jāatspēlē divu vārtu deficīts, mums ir jābūt gataviem visam, ja mēs spēsim uzspiest savu spēli, tad noteikti rezultāts būs mums labvēlīgs.

Spēles protokols – šeit.

Bildes no šīs spēles tiks pievienots drīzumā.

Video ar spēles momentiem arī tiks pievienots drīzumā.