Uzsākam sezonu ar neizšķirtu

Šajā nedēļas nogalē uzsākām savu dalību Dali Dali Latvijas 3. Līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupas čempionātā, kurā jau izcīnījām savu pirmo punktu šosezon.

Pretī stājās gados jaunā un talantīgā Futbola Parks Academy/LSPA komanda, kuras sastāvā pārsvarā spēlē 16-18 gadus veci jaunieši, taču pieredze un jaunība šoreiz labāko savā starpā nenoskaidroja, līdz ar to komandas punktus dalīja uz pusēm, nospēlējot 1:1.

Spēles diena sākās ar pamatīgām lietus gāzēm, kas liecināja, ka spēle būs ātra un dinamiska. Par laimi atnākušajiem līdzjutējiem (Rīgas 49. vsk. stadiona tribīnēm nav jumta), kas bija ieradušies visai kuplā skaitā, lietus līdz ar spēles sākumu mitējās.

Debiju šajā spēlē Lielupes sastāvā oficiālās spēlēs piedzīvoja virkne spēlētāju – Romans Navomirs, Dāvis Pētersons, Mikus Luste, Roman Kubrenkov.

Komandas spēles pirmās 20 minūtes spēlēja ļoti piesardzīgi, pārsvarā neveicot presingu pretinieku laukuma pusē, aizvadot šo laiku bez būtiskiem apdraudējumiem pie vārtiem. Pirmā bīstamā epizode radās 21. minūtē, kad pretinieki nopelnīja sodu sitienu aptuveni 22 metrus no vārtiem. Par laimi mums, sitiens nebija precīzs – bumba aizskāra tālo vārtu stabu un aizripoja gar mērķi. Mirkli vēlāk bīstamu centrējumu izpildīja Andris Smilga, pēc kā sekoja Pāvela Baikova sitiens ar galvu zem vārtu pārliktņa, taču to prasmīgi atvairīja pretinieku vārtsargs. Tomēr mēs spējām spēles pirmajā daļā gūt vārtus – 30. minūtē Arturs Kupčs tika pie bumbas aptuveni 25 metru attālumā no vārtiem, un no gaisa to skaisti raidīja pāri Futbola Parks Academy vārtsargam, kurš bija nedaudz par tālu izgājis. Pirmo puslaiku noslēdzām esot vadībā 1:0.

Jau pašā otrā puslaika sākumā pretinieki pārliecinoši pārņēma iniciatīvu, un veidoja arvien bīstamākus momentus pie mūsu vārtiem. Tajā pašā laikā atbildējām ar visai asiem pretuzbrukumiem. Par īstu klupšanas akmeni kļuva stūra sitieni, pēc kuriem pretinieks divas reizes trāpīja pa vārtu konstrukciju. Vairākas reizes mūsu kapteinis un vārtsargs Antons Vasiļjevs atvairīja visai bezcerīgi glābjamus sitienus, kas ļāva noticēt, ka šajā spēlē varam izcīnīt 3 punktus. Taču kompensācijas laika pēdējā minūtē pretinieki izmantoja savas prasmes standartsituācijās – gūstot vārtus pēc stūra sitiena. Diemžēl sāpīgi izlaista uzvara, taču pozitīva priekšnojauta par gaidāmo sezonu, parādītās spēles dēļ.

Nākamo spēli 3. līgas ietvaros aizvadīsim vien jūnija sākumā, 4. jūnijā, kad uzņemsim DSVK Traktors komandu, savukārt nākamajā nedēļas nogalē, svētdien, 16:00, mūs gaida Atbildīgas spēles Latvijas kausa spēle pret FK Madona Kvarcs.