Rikošeti, veiksmes trūkums, pretinieku vārtsargs un tiesneši – derbija pirmo spēli zaudējām

Rīgas 49.vidusskolas stadiona derbija pirmajā spēlē “Riga United F.C.” pārliecinoši pieveica “FK Lielupe” ar 7:1.

Spēles sākums bija ļoti līdzīgs, abas komandas skatījās viena uz otru, un laiku pa laikam veidoja puslīdz bīstamus momentus. Pirmā puslaika vidū “Riga United” spiediens pieauga, un dažreiz veiksme stāvēja blakus “Lielupes” vārtsargam. Taču pirmo bumbu vārtos raidīja Agris Glaudāns, taču tieši sitiena brīdī tiesnesis saskatīja pārkāpumu no cita “Lielupes” uzbrucēja Mohameda Husseina puses. Pēc šīs epizodes “Riga United” spēja gūt divus vārtus, vispirms 35′ minūtē 11 metru soda sitienu realizēja čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Jānis Pakalns, bet 6 minūtes vēlāk Edgars Arakeljans panāca 2:0 ārzemnieku labā.

Otro puslaiku “FK Lielupe” uzsāka ļoti aktīvi, burtiski pirmajā uzbrukumā Daņila Savicks ar teicamu sitienu samazināja vārtu starpību. “FK Lielupe” spiediens turpināja augt, un jau vienā no nākamajiem uzbrukumiem Mohameds Husseins ar skaistu sitienu zem pārliktņa raidīja bumbu “Riga United F.C.” vārtos, taču spēles galvenais arbitrs arī šoreiz uzķērās uz “Riga United” spēlētāja kliedzieniem un fiksēja pārkāpumu. Pēc šīs epizodes vairākkārt savu komandu glāba “Riga United” vārtsargs Edgars Zvejnieks, dažreiz izvilkdams bumbu no neticamām situācijām. Uz puslaika vidu “Lielupes” spēki sāka beigties un “Riga United” guva trešos vārtus. Spēles pēdējās 20 minūtēs “Riga United” guva vēl četrus vārtus, daži no kuriem bija visnotaļ kuriozi. Beigās 1:7 un “FK Lielupe” trīs dienās cieš otro smago sakāvi.

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “No vienas puses, gribas apsveikt “Riga United” ar pelnītu uzvaru, komanda izmantoja savus momentus, un arī viņu vārtsargs Edgars Zvejnieks šovakar aizvadīja ļoti labu spēli. No otrās puses, jāsaka, ka zaudējām šodien diezgan primitīvi spēlējošai “Riga United” komandai, jo visa spēle gāja uz viņu garo uzbrucēju Jāni Pakalnu, agrāk šī komanda bija daudz daudzveidīgāka, bet kā saka “uzvarētājus nenosoda”. Bet arī šoreiz atkal ir jārunā par tiesnešiem, kuri atņēma mums divus vārtus, un ja pirmajā epizodē, varbūt pārkāpums arī bija, taču epizodē ar Mo vārtiem tiesnesis šo pārkāpumu izdomāja. Arī es tagad stāvu, visas kājas zilumos un uzpampa, jo “Riga United” spēlētāji ļoti bieži spēlēja nevis bumbā, bet kājās, bet tiesnesis savu darbu nevarēja kvalitatīvi veikt. Jo ļoti bieži viņš izlaida šādas epizodes. Nezinu kas viņam, gan arī vairākām citām tiesnešu brigādēm, ir par problēmām. Šeit ir vai nu motivācijas trūkums tiesāt 2.Līgas spēles, jo tiesneši apzinās, ka naudiņu jau ir saņēmuši par spēli un priekš kam šeit pielikt kaut kādas papildus pūles. Vai arī tiesneši vienkārši nav kvalificēti. Ļoti bēdīgi, ka jau kārtējo reizi ir jādiskutē par tiesnešu darbu, nevis par pašu spēli. Šogad tiesnešu dēļ zaudējām punktus Limbažos, tiesneša nevērības dēļ jau noskaidrotā spēlē uz slimnīcu tika aizvests Ruslans Aleksejevs, šo sarakstu var turpināt. Man pašam ir ļoti skumji no tā, ka komanda atrodas tik zemu turnīra tabulā, jo uzskatu, ka atrodamies tajā netaisnīgi zemu. Vai ir kāda jēga rakstīt kaut kādus protestus, ja LFF neko šajā ziņā nedarīs? Tikai vienu reizi, kad nu jau pavisam acīmredzamu cirku laukumā pagājušajā gadā uztaisīja Edgars Martinsons, tad jā, LFF atzina tiesneša nekompetenci. Bet kad ir pat ne 50 uz 50 momenti, bet vismaz 70 uz 30, tad jēgas vispār no protestiem nav, jo vienmēr var katru epizodi raksturot un izdomāt, kur tad tiesnesim bija taisnība. Un, zinot to, ka man ir daudzi labi draugi tiesneši, kā arī to, ka ļoti daudzus tiesnešus es patiešām cienu, ļoti skumji, ka 2.Līgā, uz mūsu spēlēm bieži tiek deleģēti tie tiesneši, kuri nespēj izsekot līdzi spēles gaitai. Kā piemērs, skatījos šīs spēles protokolu, tiesnesis atzīmēja, ka vārtus mūsu komandā otrā puslaika sākumā guva Kristaps Cielavs, kuru pārtraukumā nomainījām. Patiesībā vārtus guva Daņila Savicks. Šāda kļūda tikai kārtējo reizi pierāda to, cik ‘nopietni’ pieeiet šie kungi 2.Līgas čempionātam.”