Piektajā Rudens kausa izcīņā uzvar Skanste

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās tradicionālā FK Lielupe organizētā Rudens Kausa izcīņa, kas ilga vairāk nekā pusotru mēnesi. Šogad Rudens kausā piedalījās divas komandas, kuras ir ņēmušas dalību katrā no Rudens kausa izcīņām – FK Lielupe un FK Valor. Turklāt FK Lielupe arī šogad tika pārstāvēta ar divām komandām. Tāpat turnīrā atkal piedalījās Skanste, tiesa, agrāk viņi startēja zem cita nosaukuma – Fortūna. Par turnīra debitantiem kļuva Athletic Club Jules Verne ar divām komandām un Decathlon Latvia.

Cīņa par godalgām izvērtās īpaši sīva. Veselas piecas komandas no septiņām pēdējā turnīra nedēļā pretendēja uz vietu labākajā trijniekā. Bet prasmīgākie no visiem šogad kļuva Skanstes komanda, kas sev vēlamo uzvaru turnīrā izrāva vien pēdējā spēlē pret FK Lielupe, kad abas komandas diezgan ekstrēmos laika apstākļos un uz ļoti smaga laukuma cīnījās neizšķirti 1:1. Pēdējā spēle turnīrā izvērtās kā īsts turnīra fināls, jo abas komandas pretendēja uz čempiona titulu. Lielupei šajā spēlē derēja tikai uzvara, kas būtu ļāvusi pacelt čempionu kausu, tomēr šoreiz nācās samierināties ar bronzu, sev priekšā palaižot arī Athletic Club Jules Verne vienību (neskatoties uz to, ka FK Lielupe ir labāka vārtu starpība, pirmais, ko ņem vērā vienādu punktu gadījumā ir savstarpējās spēles rezultātu, kur AC Jules Verne komanda izcīnīja uzvaru). Jāpiemin, ka kausa ieguvēju rindās spēlēja arī vairāki mūsu bijušie spēlētāji – Vadims Rogozinskis, Deniss Kiriļuks un Arturs Rudzītis. Ceturtajā vietā palika Athletic Club Jules Verne-2 komanda atpaliekot no goda pjedestāla vien par vienu punktu. Pagājušā gada uzvarētāji FK Valor / Ropaži šoreiz palika piektie, kaut arī viņiem līdz labākajam trijniekam pietrūka tikai viens punkts. Sestajā vietā palika FK Lielupe-2, bet pēdējie septītie šoreiz ir turnīra jaunpienācēji Decathlon Latvia komanda.

Par turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem kļuva Kristaps Klišāns (FK Valor / Ropaži), Everts Mote (Decathlon Latvia), Artjoms Morozovs (FK Lielupe), Cyril Taudiere (Athletic Club Jules Verne) un Jevgenijs Aleksejevs (Skanste) – visiem ir pa pieciem vārtu guvumiem šajā turnīrā. Turklāt, jāizceļ Artjoms Morozovs, kurš piedalījās tikai vienā spēlē, pirmajā kārtā pret Decathlon Latvia, kurā viņš arī sasita visus savus piecus vārtus. Jāatzīmē, ka ar pozitīvu vārtu starpību turnīrā palika tikai trīs komandas no septiņām: turnīra uzvarētāji – Skanste, kā arī abas FK Lielupe komandas.

Apsveicam Skanstes komandu ar uzvaru! Tiekamies pēc gada, nākamajā Rudens kausa izcīņā!

Pēc šī turnīra FK Lielupe dosies nelielā atpūtā, un īsi pirms gadu mijas atsāks savus treniņus. Bet 1.decembrī ir paredzēts komandas noslēguma pasākums, kurā tiks apbalvoti 2023.gada FK Lielupe laureāti.

Rudens Kauss 2023

VietaKomandaSUNZGVZVVSPunkti
1641129111813
263121517-210
363121816210
463032022-29
563031619-39
66213161517
761051327-143

Ar visu komandu pieteikumiem un turnīra rezultātiem var iepazīties Rudens kausa turnīra sadaļā.