LFF Kongresā ievēlēts jauns Prezidents; Marija Voronova – pirmā meitene LFF Kongresa debatēs

3. jūlijā, notika Latvijas Futbola federācijas vēlēšanu Kongress, kurā tika ievēlētas LFF amatpersonas: Prezidents, divi Viceprezidenti un seši valdes locekļi, kā arī komiteju locekļi.

Kongresa segmentā “Debates” uzstājās arī mūsu kluba Viceprezidente Marija Voronova, kura kļuva par pirmo daiļā dzimuma pārstāvi LFF Kongresu vēsturē, kura piedalījās debatēs. Lai arī uzstāšanās laiks bija tikai divas minūtes, Marija paguva izklāstīt mūsu kluba uzskatos trīs ļoti svarīgus punktus: Infrastruktūras problēmas, Profesionālo tiesnešu neesamību un 3.Līgas dalības maksu.

Pirmajā runas daļā par infrastruktūru Marija izteica piedāvājumu sākt ar esošu stadionu reģistra apkopošanu, lai varētu salikt prioritātes un saprast laukumu stāvokļus. Tāpat Marija minēja arī pilnizmēra laukumu ar mākslīgo apgaismojumu trūkumu Rīgā.

Daļā par tiesnešu motivāciju, Marija kluba vārdā izteica atbalstu Tiesnešu asociācijas publicētai vēstulei pāris dienas pirms LFF Kongresa, kurā tika izklāstītas galvenās problēmas tiesnešu segmentā.

Visbeidzot beigu daļā, Marija Voronova atkal pacēla 3.Līgas dalības maksas problēmu. FK Lielupe pavasarī rakstīja vēstuli LFF par šo jautājumu, taču atbilde tā arī netika saņemta. Marija minēja arī to, ka neskatoties uz to, ka 3.Līgas čempionāts ir vienīgais, kurā klubiem ir jāmaksā dalības maksa, tiesnešu alga par 3.Līgas spēlēm šogad tika pacelta, taču tiesnešu izmaksas ir iekļautas dalības maksā, kuru maksā 3.Līgas klubi. Marija Voronova, FK Lielupe vārdā, izteica savu skaidru viedokli, ka tas nav pieņemami, ka šis tiesnešu algas pieaugums ir jāapmaksā klubiem.

Ieilgušais Kongress turpinājās ar vēlēšanām. Par Federācijas vadītāju ar biedru pārliecinošu vairākuma atbalstu kļuva Vadims Ļašenko. Balsojuma laikā par LFF prezidenta amatu par Sandi Ģirģenu balsoja 26 biedri, bet Vadimam Ļašenko savas balsis atdeva 96 biedri. Jāpiebilst, ka pirmoreiz vēsturē LFF Kongresā balsošana notika elektroniski.

Uz diviem LFF Viceprezidentu amatiem bija trīs pretendenti. Katrs biedrs drīkstēja atdot savas balsis par diviem kandidātiem. Sergejs Kovaļovs ieguva 95 biedru atbalstu, Olafs Pulks – 85 balsis, bet Vladimiram Šteinbergam tika 40 biedru balsis, līdz ar to Sergejs un Olafs tika ievēlēti amatā.

Uz sešām LFF valdes kandidātu vietām bija astoņi pretendenti. Balsojuma rezultāti bija šādi: Jānis Apse (71 balsis), Jānis Engelis (88), Guntars Indriksons (48), Anastasija Kučinska (73), Emīls Latkovskis (86), Nauris Mackevičs (97), Viktorija Mihaļčuka (84), Andis Rozītis (92). Valdē netika divi kandidāti ar mazāko balsu skaitu –  Guntars Indriksons un Jānis Apse. Jaunajā valdē biedru intereses aizstāvēs Jānis Engelis, Anastasija Kučinska, Emīls Latkovskis, Nauris Mackevičs, Viktorija Mihaļčuka un Andis Rozītis.

FK Lielupe sveic jauno valdi ar ievēlēšanu un cer, ka jaunā valde spēs atrisināt ne tikai Kongresā aplūkotos jautājumus, bet arī daudzus citus, kas veicinās Latvijas futbola attīstību nākamajos četros gados.

Pilns LFF Kongresa ieraksts (Marijas Voronovas uzstāšanās 2:45:20 – 2:48:20):

Izmantotie resursi:
Latvijas Futbola federācijas mājaslapa
Sportacentrs.com