“FK Lielupe” par 2019.gada 28.februāra ārkārtas LFF Kongresu

2018.gada LFF Kongresā Latvijas futbola saime ir izvēlējusies savu ceļu nākamajiem diviem gadiem, ievēlot Kasparu Gorkšu par LFF Prezidentu.

“FK Lielupe” allaž ir bijusi ārpus politikas, bet šoreiz Latvijas futbolu gaida vēl nebijis notikums – Latvijas Futbola Federācijas ārkārtas Kongress, kura darba kārtībā ir iekļauts balsojums par LFF Prezidenta Kaspara Gorkša atsaukšanu no amata mazāk nekā gadu pēc tā ievēlēšanas, un mēs, kā Latvijas Futbola Federācijas biedrs nevaram stāvēt malā un nereaģēt uz notiekošo. “FK Lielupe” valde neslēpj, ka 2018.gada LFF Kongresā, kurā notika LFF Prezidenta vēlēšanas, esam izteikuši uzticību nākamajiem diviem gadiem (t.i. līdz 2020.gada kārtējām LFF Prezidenta un valdes vēlēšanām) Kasparam Gorkšam. Šī mūsu izvēle nekādā gadījumā nebija vērsta pret pārējiem diviem kandidātiem – ne pret Vadimu Ļašenko, nedz arī pret Krišjāni Kļaviņu, vēl jo vairāk, mūsu komandas valde abiem šiem kandidātiem ir izteikusi gatavību sadarboties jebkādos ar futbola attīstību saistītajos projektos, jo kā toreiz minējām, tā arī šobrīd mūsu pozīcija šajā jautājumā nav mainījusies, šī brīža situācija prasa no mums strādāt kopīgi Latvijas futbola turpmākajai attīstībai, nevis strādāt vienam pret otru.

Diemžēl, pēdējā laika notikumi vairāk izskatās pēc konkurentu ļoti savlaicīgi sagatavotas pirmsvēlēšanu programmas. Mūsu aicinājums visiem citiem biedriem ir noteikti nākt uz LFF ārkārtas Kongresu un izteikt savu viedokli uz tribīnes, jo pēdējā laikā, par Latvijas futbolu runājot, var dzirdēt tikai un vienīgi par dažādiem skandāliem un domstarpībām, nevis par kādiem sasniegumiem, kas viennozīmīgi pasliktina futbola reputāciju sabiedrībā. “FK Lielupe” valde nekādā gadījumā neaicina veikt vienu vai otru izvēli balsojumā par LFF Prezidenta Kaspara Gorkša atsaukšanu no amata, bet mūsu aicinājums ir veikt izvēli pārdomāti un nosvērti. Vai tiešām mazāk nekā gadu atpakaļ ievēlētais Prezidents nav attaisnojis uz viņu liktās cerības tā, ka vienīgā izeja būtu pieprasīt viņa atkāpšanos, zinot to, ka nākamās LFF Prezidenta vēlēšanas notiks jau pēc gada – 2020.gada kārtējā LFF Kongresā. Un vai tiešām šis sasauktais ārkārtas LFF Kongress nes labumu Latvijas futbola sabiedrībai un Latvijas futbola tēlam un reputācijai. Veicot izvēli, domājiet patstāvīgi, skatoties uz paveiktajiem un nepaveiktajiem darbiem, esiet tālredzīgi, nevis uzķeraties uz kāda solījumiem vai uz iespējamajiem vienreizējiem labumiem.

Mēs šajā LFF ārkārtas Kongresā noteikti atbalstīsim esošā LFF Prezidenta palikšanu savā amatā līdz tekošā termiņa beigām, un tikai pēc tam vērtēsim viņa pavadītos divus gadus šajā amatā. Bet tas nenozīmē, ka mēs to pašu prasām no visiem citiem biedriem, mēs cienīsim katra biedra viedokli, ja tas būs apdomāts un pamatots. Bet atcerēsimies, ka šis ārkārtas Kongress ir ne tikai neuzticības izradīšana LFF Prezidentam Kasparam Gorkšam, bet arī lielākajam biedru skaitam, kas izdarīja savu izvēli mazāk nekā gadu atpakaļ.

Tiekamies LFF ārkārtas Kongresā 28.februārī.

“FK Lielupe” valde.