“FK Lielupe” dibināšanas dienas 5. jubileja

2014.gada 24.februārī tika dibināta Biedrība “Futbola Komanda “Lielupe””, kopš tās dienas “FK Lielupe” ir kļuvusi par Latvijas Futbola federācijas biedru, par akreditētu 3.līmeņa klubu, mūsu jaunieši tika uzsaukti jaunatnes izlasēs, bet mūsu Pieaugušo komanda pašlaik sāk gatavoties savai piektajai sezonai LFF rīkotajās sacensībās. Kā ierasts, 24.februārī veiksim nelielu atskatu par mūsu kluba vēsturi.

2012
01.09. – “FK Lielupe” dzimšanas diena.
15.11. – Pirmā spēle komandas vēsturē. Tā bija draudzības spēle 8×8 pret “LU SZF” komandu. Toreiz “FK Lielupe” svinēja uzvaru ar 9:4.

2013
27.04. – “FK Lielupe” dodas uz savu pirmo turnīru – “Footbaltic 2013”.
15.10. – “LU Futbola Līgas” studentu komanda “Pēdējā Cerība” tiek pārdēvēta par “FK Lielupe” un startē “LU Līgas” A Sērijā.
22.11. – “FK Lielupe” uzsāk dalību LAFL 2013/14.

“FK Lielupe” sastāvs pirmajā LAFL spēlē. Foto – FK Lielupe arhīvs

2014
05.02. – “FK Lielupe” aizvada savu pirmo spēli 11×11 formātā. Tā bija draudzības spēle pret “FK Carnikava”.
24.02. – Tiek nodibināta Biedrība “Futbola Komanda “Lielupe””. Par kluba Prezidentu kļūst Helena Villeruša.
17.04. – “FK Lielupe” kļūst par pilnvērtīgu “Latvijas Futbola Federācijas” biedru.
24.05. – “FK Lielupe” aizvada savu pirmo oficiālo spēli kā LFF biedrs. Tā bija Vidzemes reģiona 3.Līgas spēle pret “FK Ādaži-2”“FK Lielupe” nospēlēja neizšķirti 1:1, izcīnot savu pirmo punktu kluba vēsturē. Pirmos vārtus oficiālajās spēlēs “FK Lielupe” labā guva Pāvels Baikovs.
05.06. – “FK Lielupe” pirmo reizi piedalās Latvijas kausa izcīņā. Pretiniekos trāpās “Kuldīgas NSS”. Spēle beidzās ar 0:9.
27.09. – “FK Lielupe” piedalās pirmajā Futbola Dienas nedēļā, organizējot atklātu spēli visiem gribētājiem, pret “FK Lielupe” futbolistiem.

2015
17.05. – “FK Lielupe” aizvada pirmo spēli Vidzemes reģiona 2.Līgā. Tā bija spēle pret “FK Staiceles Bebri-2”. Pirmos vārtus 2.Līgā “FK Lielupe” labā guva Iļja Kušņirenko.
23.05. – “FK Lielupe” izcīna savu pirmo uzvaru 2.Līgā – 3:1 pret “FK Salacgrīva”.
10.06. – “FK Lielupe” izcīna savu pirmo uzvaru Latvijas kausā – 2:1 pret “FK Priekuļi”.
08.08. – “FK Lielupe” uzbrucējs Habibs Tulajevs iesit 5 vārtus “FHK Skorpions” vārtos un palīdz komandai uzvarēt 3.Līgas čempionāta spēlē ar 5:3.

Habibs Tulajevs gūst vienus no vārtiem un palīdz komandai izcīnīt savu pirmo uzvaru 2.Līgas vēsturē. Foto – FK Lielupe arhīvs

2016
19.09. – “FK Lielupe” audzēknis Rolands Bočs iekļūst LFF Futbola Akadēmijas U-13 izlašu turnīrā simboliskajā izlasē.
21.09. – “FK Lielupe” kārtējo reizi piedālās Futbola Dienas festivālā. Tiek ieviesta jaunā tradīcija: spēle starp “FK Lielupe” bijušajiem un esošajiem spēlētājiem. Pirmajā šāda veida spēlē ar rezultātu 10:5 pārāki bija “FK Lielupe” bijušie spēlētāji.
25.09. – “FK Lielupe” rīko arī otro pasākumu Futbola Dienas festivāla ietvaros. Šoreiz visiem gribētājiem tika dota iespēja aizvadīt treniņu zem PRO-UEFA licencētā trenera Tamaza Pertijas vadības.
09.10. – “FK Lielupe”/“AFA Olaine” izcīna otro vietu Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta finālturnīrā U-14 vecuma grupā. Mūsu audzēknis Dāvis Mārcis Valmiers tika atzīts par turnīra labāko aizsargu.
16.10. – “FK Lielupe” dibinātājs un viceprezidents Kārlis Villerušs ciemojas raidījumā “Ole”. Raidījumā tiek runāts par projektu TautasFutbols.LV, 2.Līgu un tās attīstību, kā arī par “FK Lielupe”.
03.11. – Divi “FK Lielupe” audzēkņi: Rolands Bočs un Dāvis Mārcis Valmiers ir izsaukti LFF Futbola akadēmijas U-14 un U-13 tradicionālajā Eiropas tūrē.
09.11. – “FK Lielupe” audzēknis Rolands Bočs LFF Futbola akadēmijas U-13 izlases sastāvā gūst vārtus Berlīnes “Hertha” U-13 komandai, un palīdz nospēlēt neizšķirti 1:1.
24.12. – Tiek palaista “FK Lielupe” mājaslapa – fklielupe.lv.

2017
10.05. – Tiek uzsākts darbs pie filmas izstrādes par godu “FK Lielupe” 5 gadu jubilejai.
30.07. – Pieaugušo komandā pirmo reizi debitē kāds no mūsu Jaunatnes sistēmas – uzreiz divi Jaunatnes komandas audzēkņi: Staņislavs Kuļšs un Roberts Vidrins, uzsāk spēli pamatsastāvā.
18.08. – Mūsu komandas galvenais treneris Kārlis Villerušs noslēdz C-LFF treneru kursus ar izcilību. Tāpat šos kursus noslēdz Jaunatnes komandas trenere Marita Katāja-Paegle un mūsu vārtsargu treneris Maksims Harkins.
01.09. – “FK Lielupe” svin savu pirmo 5.gadu jubileju. Intervijā ar kluba dibinātāju Kārli Villerušu pirmo reizi tiek publiski paziņots par Sieviešu komandas izveidošanu.
24.09. – “FK Lielupe” pirms gaidamā Futbola Dienas pasākuma pārņem radio “NABA” raidījumu “OLE”. Kārlis Villerušs un Jevgenijs Jenats stāsta par komandas aizkulisēm, projektu “TautasFutbols.LV” un Latvijas futbola aktualitātēm. Vēlāk, “FK Lielupe” Futbola dienas pasākumā pirmo reizi sapulcējas meitenes un tām tiek aizvadīts pirmais treniņš. Tāpat tiek aizvadīta tradicionālā spēle starp “FK Lielupe” esošajiem un bijušajiem spēlētājiem, šoreiz pārāki ir esošie futbolisti, kuri izcīnīja uzvaru ar 5:4.
07.11. – “FK Lielupe” audzēknis Rolands Bočs ir izsaukts LFF Futbola akadēmijas U-14 tradicionālajā Eiropas tūrē.
16.11. – “FK Lielupe” audzēknis Rolands Bočs LFF Futbola akadēmijas U-14 izlases sastāvā gūst vārtus Prāgas “Sparta” U-14 komandai, un palīdz izcīnīt uzvaru ar 4:0.
17.12. – “FK Lielupe” Sieviešu komanda aizvada savu pirmo turnīru. Pirmos vārtus meiteņu komandā gūst Liene Roopa.

“FK Lielupe” sastāvs Meiteņu telpu futbola čempionātam. Foto – LFF.LV

2018
06.01. – “FK Lielupe” Sieviešu komanda startē Meiteņu telpu futbola čempionātā. Talsos tiek pārspētas “FK Laidze/Talsu NSS” un “FK Liepāja”.
03.02. – “FK Lielupe” Sieviešu komanda noslēdz Meiteņu telpu futbola čempionāta grupas turnīru pirmajā vietā un kvalificējas finālturnīram.
25.02. – “FK Lielupe” Sieviešu komanda noslēdz dalību Meiteņu telpu futbola čempionātā paliekot 7.vietā.
18.03. – Tiek ievēlēts jauns Prezidents un valde. Par “FK Lielupe” Prezidentu kļūst Kārlis Villerušs, par komandas Viceprezidentu ievēl Jevgeniju Jenatu, bet par valdes locekļiem kļūst Marija Voronova, Romāns Kaplāns, Mareks Žolnerovičs un Oskars Pavlovskis.
26.04. – Tiek publicēta vēsturiska filma par godu “FK Lielupe” 5 gadu jubilejai.
29.04. – Pirms pirmās 2018.gada sezonas 2.Līgas spēles Helenai Villerušai pasniedz “FK Lielupe” Goda prezidenta balvu.
09.08. – Uzreiz divi “FK Lielupe” spēlētāji tiek izsaukti Latvijas U-17 izlasē – Agris Glaudāns un Dāvis Mārcis Valmiers.
08.09. – Iznāk pirmais “FK Lielupe” VLOGa raidījums.
23.09. – “FK Lielupe” kārtējo gadu piedalās Eiropas Sporta nedēļas festivālā, rīkojot savu Futbola dienu. Šoreiz tiek aizvadīts atklātais treniņš, pēc kura sekoja tradicionāla esošo un bijušo “FK Lielupe” spēlētāju divcīņa ar dažādiem konkursiem ievadā. Arī šogad rezultatīvā spēlē uzvaru izcīnīja “FK Lielupe” esošie spēlētāji – 9:7.
28.11. – “FK Lielupe/AFA Olaine” izcīna zelta medaļas U-16 Attīstības grupā. Dāvis Mārcis Valmiers ir atzīts par sezonas labāko pussargu, bet Agris Glaudāns – par labāko uzbrucēju. Rolands Bočs tiek iekļauts LFF Futbola akadēmijas U-15 vecuma grupas 11 labāko spēlētāju sarakstā. Kā arī U-14 Meistarības grupā par labāko uzbrucēju kļuva Georgijs Sačkovs.

“FK Lielupe” Goda prezidente – Helena Villeruša. Foto – Marija Voronova

2019
21.02. – Norisinās pirmā Latvijas Universitātes Futbola līgas Zvaigžņu spēle, kurā piedalās vairāki “FK Lielupe” spēlētāji: Kārlis Villerušs, Kristaps Mackovs, Marta Kāne, Mārtiņš Linde, Renāts Rahimovs, Mareks Žolnerovičs, Kārlis Puriņš un Dāniels Petrovs. Kā arī divi bijušie “FK Lielupe” spēlētāji ir piedalījušies šajā vakarā: Artjoms Daškevičs un Jānis Magazeinis.

Visas kluba vēstures laikā “FK Lielupe” sastāvā spēlēja spēlētāji no 20 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Francijas, Spānijas, Krievijas, Ukrainas, Armēnijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Tadžikistānas, Indijas, Šri-Lankas,  Ķīnas, Ēģiptes, Ganas un Brazīlijas.

Ar pilnu komandas vēsturi varat iepazīties – šeit.

Kolāža par godu gaidāmajai “FK Lielupe” 5.sezonai LFF rīkotajās sacensībās