FK Lielupe iesniegums par spēli Bauskā

FK Lielupe vienmēr ir bijusi par tīru futbolu. Mēs saprotam, ka tiesneši mēdz pieļaut kļūdas, tā ir spēles sastāvdaļa. Mēs saprotam arī to, ka spēles laikā emocijas var sist augstu vilni, jo futbols ir kaislīgs sporta veids. Mēs vienmēr ar cieņu esam izturējušies pret pretinieku komandām. 3.līgas čempionātā, kur pārsvarā spēlē tādi spēlētāji, kuriem futbols ir sirdslieta, kuri velta savas brīvdienas savam hobijam, mēs gribam izjust sportisko un sacensību garu spēļu laikā. Mēs gribam būt labāki, gūt vārtus, uzvarēt. To pašu mēs sagaidām arī no pretinieku komandas. Mēs sagaidām arī to, ka vienīgajā pieaugušo čempionātā, kur klubi paši maksā par tiesnešiem, nevis šī summa tiek segta no LFF līdzekļiem, tiesās kompetenti tiesneši, kuri zina kā ir jāuzvedas laukumā, kuri zina, kā rīkoties kādā no situācijām, ko pateikt, ja pēkšņi spēle kļūst pārāk emocionāla un asa. Šādi tiesneši ir 3.līgas čempionātā, pat pēc zaudētas spēles Latvijas kausa izcīņā, mūsu kluba pārstāvji pateicās reģiona tiesneša koordinatoram par lieliskiem tiesnešiem, kuri spēja savaldīt spēli, ar cieņu attiecās pret abām komandām un mierīgi mācēja paskaidrot katru savu lēmumu, ja par epizodi sākās strīds. Kad laukumā ir šāda tiesnešu brigāde spēlēt futbolu kļūst patīkami, pat neskatoties uz rezultātu. Protams, nevienam nepatīk zaudēt un katrā spēlē gribas izcīnīt uzvaru. Un pēc zaudētas spēles paliek rūgtuma sajūta, taču tu saproti, ka šoreiz pretinieks ir bijis labāk sagatavojies. Tu saproti, pie kā ir jāstrādā, lai nākamajā spēlē izcīnītu uzvaru. Nav tā, ka pēc spēles tevi moka jautājums, priekš kam es vispār nodarbojos ar futbolu un tērēju tam savu brīvo laiku.

Diemžēl no vairākiem mūsu spēlētājiem, kā arī oficiālajām personām pēc sestdienas spēles Bauskā šāds jautājums ir izskanējis. Mums nav pieņemami, ka tiesnešu brigāde atļaujas izmantot necenzētus vārdus spēles laikā, apsmiet un pazemot kādas komandas spēlētājus, izteikties, pat savā starpā, par kādas komandas oficiālo personu: “Чего там эта баба трётся с игроком в технической зоне и не садится?”. Mums nav pieņemami, ka tiesnešu brigāde atļauj kādai no komandām izmantot nacionālistiskus un diskriminējošus izteicienus pretinieku komandas virzienā, atstājot to visu bez uzmanības, bet otru komandu sodīt par neizpratni par visu notiekošo laukumā. Mums nav pieņemami, ka mūsu itāļu aizsargu nosauc par fašistu.

Bauskas BJSS/SC Mēmele komandā spēlē vairāki mums labi pazīstami spēlētāji, kurus mēs cienām, kuriem arī novēlam tikai to labāko. Taču tās komandas sastāvā ir daži spēlētāji, kuri ceļ neslavu ne tikai savam klubam un pilsētai, bet arī visam Latvijas futbolam kopumā. Bauskas BJSS/SC Mēmele komandā ir arī gados jauni spēlētāji, un vai tiešām tas ir tas piemērs, kāds būtu jādod jaunajiem spēlētājiem?

Ja tiesnešu brigāde nebūtu atļāvusi šādi uzvesties tiem atsevišķiem spēlētājiem, un paši ar cieņu izturētos pret abām komandām, tad nebūtu situācijas, ka pēc spēles mūsu oficiālajām personām ir jādzen spēlētāji nost no laukuma, lai nenotiek kautiņš. Tas viss bija rezultāts nepiedienīgai vairāku Bauskas BJSS/SC Mēmele komandas spēlētāju uzvedībai, kad visas spēles garumā tika aizskarta mūsu spēlētāju gan nacionālā piederība, gan dzimtā valoda, gan arī radinieki, un tiesnešu brigādes bezdarbs šajā situācijā.

FK Lielupe komanda vienmēr ir bijusi multinacionāla. Šobrīd mūsu komandā ir gan latvieši, gan krievi, gan itālis, gan arī spēlētāji no Indijas. Un mums laukumā ir tikai viena valoda – futbola valoda. Futbola laukumā katram spēles dalībniekam ir jārespektē vienam otru. Futbolā nav vietas rasismam, nedz arī kāda cita veida diskriminācijai! Vēl jo vairāk – amatieru līmenī, kur katrs grib pavadīt savu brīvdienu veselīgā sportiskā vidē.

FK Lielupe ir nosūtījusi iesniegumu LFF Rietumu līgas Orgkomitejai ar lūgumu izskatīt gan Bauskas BJSS/SC Mēmele komandas atsevišķu spēlētāju uzvedību, gan arī šīs spēles tiesnešu brigādes uzvedību ar lūgumu izskatīt šīs spēles tiesnešu brigādes uzvedības normas Godīgas spēles un Ētikas komitejā. Runājot par atsevišķu Bauskas BJSS/SC Mēmele komandas spēlētāju uzvedību, Orgkomiteja nespēja piemērot jebkādas sankcijas, jo spēles galvenais tiesnesis nav neko atzīmējis spēles protokolā, kaut arī pēc spēles mūsu komandas pārstāvis lūdza piefiksēt to protokolā, ko viņi nav izdarījuši. Runājot par tiesnešu uzvedību – mūsu iesniegumu novirzīja uz Latvijas Futbola federācijas Tiesnešu komiteju. Mēs ļoti ceram uz LFF Tiesnešu komitejas taisnīgumu un objektivitāti, jo šāda tiesnešu uzvedība, cilvēku, kuri spēles laikā pārstāv Latvijas Futbola federāciju – nav pieņemama.