FK Lielupe audzēknis Rolands Bočs pievienojas vācu TSG Hoffenheim akadēmijai

FK Lielupe audzēknis Rolands Bočs ir pievienojies vienai no vadošajām vācu futbola akadēmijām – TSG 1899 Hoffenheim.

TSG 1899 Hoffenheim akadēmijā trenējas augsta līmeņa jaunieši, kuri regulāri tiek izsaukti jaunatnes izlasēs, 2018./2019.gada sezonā Hofenheima UEFA Jaunatnes līgā aizcīnījās līdz pusfinālam, tajā piekāpjoties līgas uzvarētājai Portugāles Porto vienībai.

Rolands Bočs Hoffenheimas komandas fotosesijā. Foto – TSG 1899 Hoffeinheim

2003.gadā dzimušais Rolands Bočs saņēma uzaicinājumu uz Hofenheimas akadēmijas skatiem jau martā. Šajās skatēs tika analizēti video no treniņiem, bijušas sarunas ar psihologiem, spēlētājs tika pētīts zem mikroskopa un izgājis vairākus testus, kuros parādīja labākos rezultātus akadēmijas vēsturē. Hofenheimas akadēmijas treneru korpuss augsti novērtēja Rolanda ātruma īpašības, kā arī ātru lēmuma pieņemšanu laukumā.

Rolands Bočs regulāri tiek izsaukts Latvijas jaunatnes izlasēs, LFF akadēmijas talantu skatēs, ir saņēmis vairākas individuālās balvas. Vācijā viņš jau ir paspējis aizvadīt vairākas spēles, starp kurām ir tradicionāls jaunatnes U-17 Bundeslīgas kauss, kurā piedalās labākās vācu akadēmijas un pieaicināta Londonas Arsenal Jaunatnes komanda. Šajā turnīrā Rolands guva trīs vārtus – vienus Londonas Arsenal, un divus Frankfurtes Eintracht komandām, un kopā ar vēl diviem spēlētājiem kļūstot par turnīra rezultatīvāko spēlētāju. Tāpat Vācijā jau ir sākusies jaunā sezona Jaunatnes čempionātā, Rolands Bočs jau ir atzīmējies ar vārtu guvumu 1. FSV Mainz 05, SV Darmstadt 98 un Eintracht Frankfurt komandām. Uz doto brīdi, pēc sešām aizvadītām kārtām, Hofenheimas U-17 komanda ar 16 punktiem atrodas pirmajā vietā ar kopējo vārtu attiecību 29:2.

Rolands Bočs spēlē pret 1. FSV Mainz. Foto – TSG 1899 Hoffenheim

Visu šo ceļu līdz TSG 1899 Hoffenheim kopā ar spēlētāju pavadīja Andrejs Kolidzejs, ieliekot pamatus spēlētāja izaugsmei: “No šī gada 1.jūlija mūsu komandas audzēknis kļuva par spēlētāju Vācijas Bundeslīgas komandā – TSG 1899 Hoffenheim, noslēdzot trīs gadu līgumu ar kluba akadēmiju. Neapšaubāmi, tas ir liels un nopietns Rolanda Boča solis ceļā uz lielo futbolu. Vēl tikai pagājušajā sezonā jaunais Rolanda klubs piedalījās Čempionu līgā, un jauniešu komanda sasniedza Eiropas Jaunatnes līgas pusfinālu. Pateicoties mūsdienu mācību procesa organizēšanas metodēm un jauno sporta tehnoloģiju izmantošanai, akadēmija tiek uzskatīta par vienu no labākajām Vācijā. Hofenheimas jaunatnes komandas regulāri ieņem godalgotās vietas sacensībās Vācijas čempionāta dienvidu zonā, kur tiekas ar vienaudžiem no Minhenes Bayern, Frankfurtes Eintracht, Štutgartes, Freiburgas, Augsburgas, Maincas un citām reģiona akadēmijām.

Rolands jau no mazotnes trenējās vienā un tajā pašā komandā, ar vienu un to pašu treneri un ar pastāvīgiem komandas biedriem. Regulāri spēlējot ar vecākiem bērniem, viņš centās viņiem nekur nepiekāpties. Kopš 15 gadu vecuma viņš tiek regulāri izsaukts uz reģionālajām un Latvijas jauniešu izlasēm.

Ceļš uz Bundeslīgu bija ātrs. Pēc tam, kad speciālists bija vērojis vienu no Latvijas čempionāta pavasara spēlēm, klubs saņēma piedāvājumu sadarboties ar slaveno futbola aģentu – Nikolaju Špiļevski (kura klienti ir Bundeslīgas spēlētāji, bet pazīstamākais ir Aleksandrs Glebs – Štutgarte, Londonas Arsenal, Barselona), dzīvojošu un strādājošu Vācijā.

Viņš, savukārt, organizēja Rolandam un komandas trenerim stažēšanos TSG 1899 Hoffenheim. Nedēļas laikā treneri, analītiķi, ārsti, kluba psihologi vispusīgi pētīja mūsu spēlētāju treniņu procesā un ikdienas uzvedību komandā, veica pārbaudes. Kā rezultātā tika panākta provizoriska vienošanās turpināt mūsu spēlētāja apmācību Vācijas kluba akadēmijā. Kopš jūlija tika parakstīts pārejas līgums, un Rolands kļuva par pilntiesīgu TSG 1899 Hoffenheim spēlētāju.

Līdz septembra sākumam Rolands bija aizvadījis piecas spēles Bundeslīgas čempionātā (U17), kur guva divus vārtus un septiņas rezultatīvas piespēles. Trešajā kārtā viņš iekļuva TOP11. Klubs, treneris, aģenti ir pārliecināti, ka Rolands ar nopietnu attieksmi kļūs par laba profesionālā līmeņa spēlētāju un novēl veiksmi un augstus sasniegumus sportā.”

Rolands Bočs spēlē pret 1. FSV Mainz. Foto – TSG 1899 Hoffenheim

FK Lielupe novel veiksmi un turpmāko izaugsmi Rolandam.

Izmantotie resursi:
U17 Bundesliga Cup oficiālā mājaslapa
U17 Bundesliga Cup Facebook lapa
TSG 1899 Hoffeinheim oficiālā mājaslapa